MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To pierwsze wyklucia w Polsce! Wyjątkowe żółwie z Palmiarni Poznańskiej szukają nowego domu. Ale trzeba za nie zapłacić

Justyna Piasecka
Za osobnika trzeba zapłacić 400 zł
Za osobnika trzeba zapłacić 400 zł Palmiarnia Poznańska
Palmiarnia Poznańska ogłosiła sprzedaż żółwi z gatunku namulnik wielkogłowy (Claudius angustatus), które są efektem pierwszego i drugiego odnotowanego rozmnożenia tych zwierząt w Polsce. To wyjątkowa okazja, aby stać się opiekunem niezwykłych stworzeń, które wykluły się w czerwcu 2023 roku oraz kwietniu 2024 roku.

To pierwsze wyklucia w Polsce! Wyjątkowe żółwie z Palmiarni Poznańskiej szukają nowego domu

W Palmiarni Poznańskiej, po raz pierwszy w Polsce, wykluły się żółwie z gatunku namulnik wielkogłowy (Claudius angustatus). Gady szukają nowego domu, ale trzeba za nie zapłacić 400 zł za osobnika.

Oferowane na sprzedaż żółwie wykluły się w czerwcu 2023 roku oraz kwietniu bieżącego roku.

- Żółw wykluty w 2023 roku: płeć nieokreślona, prawdopodobnie samica. Długość skorupy: 8,5 cm, nierówne otarczkowanie karapaksu. Żółwie wyklute w 2024 roku: płeć nieokreślona. Długość skorupy około 5cm. Jeden żółw z nierównym otarczkowaniem karapaksu - czytamy.

Uwaga, to gatunek mięsożerny!

Namulnik wielkogłowy to gatunek mięsożerny, co należy wziąć pod uwagę, decydując się na jego hodowlę. Wymaga zbiornika akwariowego o średnich wymiarach, z temperaturą wody utrzymaną na poziomie około 27ºC. Żółwie należy karmić małymi rybami, bezkręgowcami oraz specjalnym granulatem.

Jak podaje palmiarnia, żółwie posiadają zaświadczenie PIW o urodzeniu w niewoli oraz dokument rejestracyjny.

- Odbiór osobisty tylko w Palmiarni Poznańskiej. Płatność przelewem przed zakupem lub gotówką w dniu zakupu (nabywcy zostanie wystawiona FV oraz dokumenty umożliwiające zarejestrowanie w urzędzie miasta i zaświadczenie o urodzeniu w niewoli). Chętnych do zakupu prosimy o kontakt telefoniczny: 61 865-89-07 wewn.11 lub za pośrednictwem maila: [email protected] - czytamy.

Kleszcze Hyalomma mają zdolność do przenoszenia niebezpiecznych patogenów, w tym wirusa krymsko-kongijskiej gorączki krwotocznej (CCHFV), który może powodować ciężką, śmiertelną w skutkach chorobę. Oprócz tego, pajęczaki te mogą być wektorami innych groźnych wirusów i bakterii, stwarzając zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Kleszcz wędrowny może także wywołać porażenie kleszczowe, czyli gwałtowną reakcję organizmu na toksynę zawartą w ślinie kleszcza (porażenie może wywołać także kleszcz pospolity). Kleszcz afrykański nie przenosi boreliozy czy wirusa powodującego kleszczowe zapalenie mózgu.

Są szybkie i wściekłe! Afrykańskie kleszcze Hyalomma atakują...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski