Tomasz Majewski bez medalu, Remigiusz Olszewski w półfinale, a Anna Jagaciak z ostatnim wynikiem!

Anna Jagaciak nie będzie miło wspominać startu na halowych MŚ w Sopocie
Anna Jagaciak nie będzie miło wspominać startu na halowych MŚ w Sopocie Fot. Marek Zakrzewski
Halowy czempionat Królowej Sportu rozpoczął się od dobrych występów Polaków. Tego obrazu nie zmąciło nawet czwarte miejsce Tomasza Majewskiego.

Wydarzeniem pierwszego dnia halowych MŚ w Sopocie był finał pchnięcia kulą mężczyzn. Mistrz olimpijski, Tomasz Majewski nie wywalczył medalu. Złoto zdobył Amerykanin Ryan Whiting (22,05 m). Srebro przypadło Niemcowi Davidowi Storlowi (21,79), a brąz - Tomasowi Walshowi (21,26) z Nowej Zelandii.
– Nie jestem w kosmicznej formie. Nowozelandczyk swoje dyspozycją zaskoczył nie tylko mnie. Pchał jak natchiony. – tłumaczył 33-letni zawodnik AZSAWFWarszawa, który pchnął kulę na odległość 21,04 m.
Natomiast Holenderka Nadine Broersen wywalczyła złoto w pięcioboju. Srebrny krążek zdobyła Kanadyjka Brianne Theisen Eaton, a brązowy Ukrainka Alina Fiodorowa. Karolina Tymińska (SKLA Sopot) zajęła ósme miejsce.
W piątkowej, porannej sesji 15. halowych MŚ w lekkiej atletyce wystąpiło dwunastu reprezentantów Polski.
Z tego grona w Ergo Arenie najlepiej zaprezentowała się 26-letnia Andżelika Cichocka (ULKS Borzytuchom), która wygrała eliminacje biegu na 800 metrów w najlepszym w tym roku czasie na świecie – 2:00.37. Finał tej konkurencji zaplanowano w niedzielę o 16.35 (relacja w TVP Sport).
W czołowej ósemce skoku wzwyż znalazły się wszystkie faworytki, w tym Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok), która w drugiej próbie zaliczyła wynoszące 195 cm minimum. Razem z mistrzynią Polski w sobotę o 19.15 o medale walczyć będzie również Justyna Kasprzycka.
Na eliminacjach trójskoku swoją przygodę z mistrzostwami zakończyła Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo), która z wynikiem 13,41 (gorszym niż podczas niedawnych MP) zajęła ostatnie, 11. miejsce. W kwalifikacjach triumfowała Jamajka Kimberly Williams – 14,35 metra. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Koniewa (14,20 m), do której należy najlepszy w tym roku wynik na świecie – 14,65 m.
Lepiej wypadł sprinter Remigiusz Olszewski (AZS Poznań). W swojej serii zajął on czwarte miejsce w biegu na 60 m z czasem 6,69 i jako jeden z ostatnich awansował do półfinału. Honoru Wielkopolski będzie bronić jeszcze w sztafecie 4x400 m Patrycja Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań).