Tramwajem wbrew procedurze?

  Tramwajem wbrew procedurze?

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tramwajem wbrew procedurze?
  Motorniczowie poznańskich tramwajów zapowiadają strajk włoski. Twierdzą, że gdyby chcieli przestrzegać wszystkich procedur, nie byliby w stanie docierać na kolejne przystanki o czasie. Co więcej, odjazd z przystanku lub przejazd przez skrzyżowanie trwałby długie minuty.
  Tramwajem wbrew procedurze?
  CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST


  To dla mieszkańców Poznania bardzo zła wiadomość. W ostatnim czasie na komunikację miejską narzekać coraz trudniej. Jeździ punktualnie, może nie tak często jakby się chciało, ale za to wypadające kursy, stanowiące ongiś codzienność, dziś należą do rzadkości. Do tego łatwiej o kierowcę czy motorniczego, który poczeka na biegnącego do przystanku pasażera, niż takiego, który zamknie drzwi przed nosem.

  Ale całe to dobro jest... nieproceduralne. O czym motorniczowie uprzejmie informują i grożą, że zaczną procedur przestrzegać. Wtedy dopiero pasażerowie zobaczą, oj zobaczą... Wierzę im i jako pasażerka komunikacji miejskiej trochę się obawiam, że rozkład jazdy znów stanie się literaturą sience fiction, a kilkunastominutowe oczekiwanie na przystanku stanie się codziennością. Nurtuje mnie natomiast inne pytanie - kto tworzył procedury, którymi pracownicy MPK mnie straszą i dlaczego są one tak odległe od życia.

  Jeśli jednak omijanie ich działa - mam pomysł racjonalizatorski: dostosować procedury do życia i zmienić je tak, żeby tramwaje jeździły regularnie i zgodnie z rozkładem proceduralnie. Nie znaczy to wcale, że motorniczym i kierowcom nie należą się podwyżki. Problemem jest także to, że nie mogą dogadać się z zarządem swojej firmy i związkami. Ale to już inne zagadnienie.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo