Trener Warty Poznań, Maciej Borowski: Czerwone kartki pokrzyżowały nam szyki

Igor Jurga miał w Ząbkach strzelać bramki, tymczasem popisał się brutalnym wejściem w nogi przeciwnika Fot. Paweł Miecznik
Trwa ciąg dalszy złej passy Warty Poznań. W sobotę zieloni przegrali na grząskim boisku w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 0:2. Trzecia porażka z rzędu to jeszcze nie koniec świata, ale przewaga poznaniaków nad strefą spadkową zmalała do pięciu punktów. Powoli trzeba bić już na alarm.

- Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach. Mieliśmy swój plan na te zawody, który skrzętnie realizowaliśmy do chwili, kiedy otrzymaliśmy czerwoną kartkę. Od tego momentu musieliśmy zmienić swój styl grania. Potem druga czerwona kartka już kompletnie zmieniła obraz gry. Do tego straciliśmy kolejną bramkę i było już po zawodach - tak podsumował spotkanie trener warciarzy, Maciej Borowski.

Po bezbarwnej pierwszej połowie niedługo po przerwie Maciej Wichtowski próbował powstrzymać na polu karnym Dariusza Zjawińskiego, ale przy interwencji poślizgnął się i upadł tak niefortunnie, że przy okazji przewrócił gracza gospodarzy. Sędzia mógł wskazać na wapno, ale nie musiał. Marcin Szrek wybrał jednak wariant korzystny dla miejscowych. Na szczęście na wysokości zadania stanął Adrian Lis i bez problemu obronił anemiczny strzał z 11 m Damiana Świerblewskiego.

Niestety dziesięć minut później Lis był współwinnym utraty gola, bo przy główce Mateusza Piątkowskiego, podobnie jak stoperzy Warty, wyraźnie zaspał. W ramach odrabiania strat goście zaczęli grać z poświęceniem i na pograniczu faulu. Nadmiar ambicji najbardziej zaszkodził Igorowi Jurdze. Młody napastnik po bezpardonowym wejściu w nogi rywala słusznie ujrzał czerwoną kartkę. Dolcan dobił gości w doliczonym czasie gry, kiedy Piątkowski sfinalizował kombinacyjną akcję kolegów.

- Gdyby Warta nie dostała czerwonych kartek, to kto wie... Jest to dla mnie przełomowe zwycięstwo, gdyż do tej pory z meczów z Wartą miałem tylko złe lub bardzo złe wspomnienia - mówił trener gospodarzy, Robert Podoliński.

W środę o godz. 17 "Duma Wildy" zmierzy się w Grodzisku Wlkp. z żeńską reprezentacją Polski. Spotkanie będzie rozgrywane w trzech tercjach po dwadzieścia minut.

Bramki: 1:0 Mateusz Piątkowski (63), 2:0 Mateusz Piątkowski (90+4).Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).Widzów: 350.Dolcan: Leszczyński - Cichocki, Klepczarek, Grzelak, Świerblewskil, Matuszek, Bazlerl (63. Osoliński), Piesio (72. Koziaral), Zjawińskil, Piątkowski, Wiśniewski (61. Tataj).Warta: Lis - Wichtowskil, Bartkowiakl, Kołodziejski (46. Michalak), Gajdal, Magdziarzl, Ngamayama, Giell, Pogonowski (59. Jakóbowski), Trojanowskil (86. Nowosielski), Jurga.

Wyniki 21. kolejki pierwszej ligi
Arka Gdynia - Kolejarz Stróże 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 Piotr Kuklis (13), 1:1 Kamil Nitkiewicz (41), 2:1 Marcus Vinicius da Silva (85. karny), 3:1 Piotr Kuklis (89).
GKS Katowice - Bogdanka Łęczna 1:0 (1:0). Bramka: Przemysław Pitry (35. karny).
Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Jozef Certik (45), 2:0 Piotr Giel (49), 3:0 Maciej Górski (79).
GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:0 (1:0). Bramka: Piotr Rocki (3).
Stomil Olsztyn - Cracovia Kraków 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Łukasz Suchocki (40), 2:0 Paweł Piceluk (60), 3:0 Paweł Kaczmarek (63).
ŁKS Łódź - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 Adam Cieśliński (58), 0:2 Piotr Gląba (64. samobójcza), 0:3 Adrian Frańczak (87).
Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz, mecz przełożony.
Miedź Legnica - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, mecz 1 maja, godz. 17.