Trwa czarna seria piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec. W 15. kolejce przegrali po raz 14

Trwa seria niepowodzeń Nielby Wągrowiec w PGNiG Superlidze piłki ręcznej mężczyzn. W niedzielę w meczu 15. kolejki żółto -czarni przegrali w Lubinie z miejscowym Zagłębiem 29:30 i nadal zamykają tabelę z dorobkiem tylko dwóch punktów. Była to 14. w sezonie i 11. z rzędu porażka beniaminka z Wągrowca.

Nielba zmarnowała wielką szansę na przerwanie fatalnej serii. Wągrowiczanie świetnie zaczęli spotkanie od prowadzenia 4:0, a w 18. minucie wygrywali już 12:6. Niezrozumiały przestój w grze podopiecznych trenera Zbigniewa Markuszewskiego, sprawił że gospodarze jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili straty i po pierwszej części było 15:13 dla Zagłębia.

Po zmianie zespoły nadal grały "falami". Wągrowiczanie kilka razy doprowadzali do remisu, jeszcze w 48. minucie było 23:23. Niestety w emocjonującej końcówce nieco skuteczniejsi okazali się lubinianie i oni wygrali jednym golem..

Bramki dla Nielby: Oliferchuk 7, Barzenkow 6, Tórz 6, Świerad 4, Gąsiorek 3, Tarcijonas 2, Smoliński 1; najwięcej dla Zagłębia: Marciniak 7.