Trwa rekrutacja do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Cogito i Niepublicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Cogito

Materiał informacyjny Cogito

Szkoła Podstawowa Cogito istnieje w Poznaniu od 6 lat. Jest to jedna z najlepszych publicznych placówek edukacyjnych w Poznaniu. Co roku doświadcza także ogromnego zainteresowania ze strony uczniów i rodziców. W tym roku organ prowadzący szkołę otwiera bliźniaczą niepubliczną placówkę, która oferuje wysoki poziom edukacyjny. Edukacja w szkole podstawowej będzie oparta na pedagogice Celestyna Freineta. Jednocześnie startuje projekt Niepublicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Cogito – szkoły, która we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza wyznaczy nowe trendy w zakresie edukacji na poziomie szkoły średniej. Kształcenie w liceum będzie oparte na pozytywnej edukacji i holistycznym podejściu do rozwoju młodego człowieka. Obie nowe placówki znajdą się przy ulicy Druskienickiej 6 na poznańskich Podolanach. Rekrutacja do obu szkół już trwa.

Metoda Cogito jest propozycją zorientowaną na ucznia, jego rozwój, jego upodmiotowienie, ale jest też szkołą, w której standardy akademickie są wysokie. Tylko realizuje się je odmiennymi metodami, w porównaniu do tradycyjnej szkoły. To marka uznana na polskim i poznańskim rynku edukacyjnym. Już teraz można zapisać dziecko zarówno do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Cogito jak i Niepublicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Cogito.

- Fundamentem naszej filozofii jest pedagogika Celestyna Freineta. Traktujemy uczennice i uczniów jako ludzi, którzy mają już własne doświadczenia i oczekiwania. Uznajemy psychofizyczną odrębność dziecka, należne mu prawa, a zwłaszcza prawo do szacunku. Nie traktujemy życia dziecka jako preludium do czegoś, co dopiero będzie kiedyś, w przyszłości, gdy dziecko dorośnie, a każde przeżycie ma wartość samoistną, najprawdziwszą już teraz. I to jest czynnik, który wyróżnia zarówno szkołę podstawową Cogito jak i powstającą szkołę niepubliczną, czy Akademickie Liceum – mówi Marzena Kędra, dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej Cogito. Ważne jest dla nas by po zakończeniu edukacji nasi wychowankowie mieli otwarte umysły i potrafili samodzielnie o sobie decydować. W naszych szkołach oceny nie są najważniejsze. Najważniejsze zawsze będzie dobro dziecka – dodaje

Niepubliczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące Cogito, które powstaje przy ulicy Druskienickiej będzie szkołą niezwykłą. Wśród nauczycieli znajdą się wykładowcy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz psychologowie zajmujący się psychologią pozytywną. Liceum posiada unikatowy program nauczania oparty o część przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, które uczennice i uczniowie wybiorą na podstawie własnych zainteresowań i potrzeb.

- W programie nauczania mamy także przedmiot o nazwie „Sukces Ucznia”. Jest to zestaw treści związanych z psychologią pozytywną. Szczególnie w dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest by młodzież uczyła się m.in. kreatywności, mediacji, czy proaktywności. Podchodzimy do edukacji szerzej, koncentrując się zawsze na tym co będzie dobre dla młodzieży. Stawiamy bardzo mocno na indywidualizację nauczania, dlatego powszechny będzie tutoring i mentoring rozwoju zawodowego. Doświadczenie czerpiemy z macierzystej placówki Cogito i myślę, że część dzieci z tej szkoły będzie chciało kontynuować edukację w naszym liceum. To dla nas wielki zaszczyt być z nimi przez 8 lat i wiedzieć, że chcą spędzić z nami kolejne cztery – podsumowuje Dorota Pilna, dyrektorka Niepublicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Cogito.

Obie placówki gwarantują naukę w małych, maksymalnie 20-osobowych klasach (na niektórych przedmiotach z podziałem na mniejsze grupy) co wpływa nie tylko na jakość nauczania, ale także na poziom bezpieczeństwa. Nad rozwojem dzieci czuwać będzie wykwalifikowana kadra. Szkoła posiada bardzo bogate zaplecze techniczne. Tablice multimedialne, nowoczesne sale specjalistyczne, sale do programowania oraz zestawy do nauki robotyki to zaledwie ułamek wyposażenia, z którego będą korzystać uczennice i uczniowie szkół Cogito.

Rekrutacja do obu placówek już trwa. Wszelkie informacje na temat naboru można znaleźć na stronie : https://www.cogito.edu.pl/
Znajdź nas na FB - Niepubliczna Szkoła Podstawowa Cogito i Akademickie Liceum Cogito

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do koordynatora rekrutacji Cogito -
tel. +48 533 330 759, lub napisz [email protected] oraz [email protected]

Dodaj ogłoszenie