Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa szósta edycja programu Volkswagen Poznań Mini Handball! Szukamy przyszłych reprezentantów!

Radosław Patroniak
Radość i wspólny okrzyk po wygranym meczu to nieodzowna część występu adeptów piłki ręcznej
Radość i wspólny okrzyk po wygranym meczu to nieodzowna część występu adeptów piłki ręcznej Fot. Archiwum Volkswagen Poznań
W Poznaniu nie słabnie moda na piłkę ręczną. Wszystko za sprawą szóstej edycji programu Volkswagen Poznań Mini Handball.

Jest on tworzony i finansowany przez poznańską fabrykę Volkswagena. Dotychczas w programie udział wzięło ponad 1200 dzieci z Poznania i Swarzędza.

– Już w poprzedniej edycji programu łączna liczba dzieci w naszym programie przekroczyła magiczną barierę tysiąca osób. To dla nas sukces i motywacja do dalszej pracy – mówi Monika Hajbowicz, kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.
– Zainteresowanie zawodami pokazuje, że w Poznaniu i okolicach istnieje zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Zależy nam więc na tym, by w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspierać edukację najmłodszych nie tylko w zakresie ekologii, ale również sportu – dodaje Hajbowicz.

Cykl szkoleniowy całego programu podzielony jest na trzy fazy. W pierwszej, „Pucharze Volkswagen Poznań Mini Handball”, rywalizują ze sobą 15- osobowe reprezentacje trzecioklasistów z jedenastu szkół podstawowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie zakładów VW na Wildzie, Antoninku oraz w Swarzędzu. Biorą oni udział w cyklu międzyszkolnych turniejów, których zwieńczeniem jest Wielki Finał połączony z rodzinnym piknikiem.

W ramach Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball rozegranych zostanie łącznie 114 spotkań podczas 22 turniejów lokalnych. W poprzedniej edycji bezkonkurencyjni okazali się młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Poznaniu. Kto w tym roku okaże się najlepszy? Dowiemy się tego na przełomie maja i czerwca podczas Wielkiego Finału VI Edycji Programu.
To jednak może nie być koniec przygody z piłką ręczną. Wraz z nowym rokiem szkolnym dzieci mają możliwość kontynuacji swojej przygody z piłką ręczną w ramach Akademii Szczypiorniaka.

– Zajęcia w ramach Akademii Szczypiorniaka są całkowicie bezpłatne. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zakupem sprzętu czy opłacaniem treningów. Zależy nam, by jak najwięcej dzieci pokochało właśnie tę dyscyplinę sport – wyjaśnia Hajbowicz.

Za sportową stronę Akademii Szczypiorniaka, która obejmuje swoją opieką dzieci z klas IV-VI odpowiada żeńska drużyna AZS AWF Volkswagen Poznań. Młodzi sportowcy z V oraz VI klas rywalizują w meczach ligowych WZPR. – Dzieci w tym wieku lubią zajęcia ruchowe, a naszą rolą jest zrobić wszystko, aby jak najwięcej z nich przy sporcie zatrzymać – komentuje Stanisław Igel, trener AZS AWF Volkswagen Poznań. W trzeciej fazie, już po zakończeniu szkoły podstawowej, chłopcy mogą kontynuować naukę w klubach, a dziewczynki pozostają pod opieką starszych koleżanek z AZS AWF Volkswagen Poznań.
– Jestem przekonana, że nasza praca przekłada się na popularyzację piłki ręcznej w regionie. Męska reprezentacja zdobyła niedawno brązowy medal na MŚ w Katarze. Kto wie, może za kilka lat podobne sukcesy odnosić będą dzieci, które obecnie uczestniczą w programie – kończy Hajbowicz.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski