Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzech Króli w Poznaniu: Orszak z drewnianym wielbłądem na kółkach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Dobroń
Trzech Króli w Poznaniu: Orszak z drewnianym wielbłądem na kółkach
Trzech Króli w Poznaniu: Orszak z drewnianym wielbłądem na kółkach Łukasz Gdak
Kacper, Melchior, Baltazar oraz drewniany wielbłąd na kółkach - tak będzie wyglądał tegoroczny orszak, który przejdzie ulicami w Trzech Króli w Poznaniu.

Korony i śpiewniki czekają na poznaniaków, którzy włączą się do wtorkowego Orszaku Trzech Króli. Barwny pochód z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem na czele przejdzie ulicami stolicy Wielkopolski już po raz piąty. Trzej królowie na koniach wyruszą w samo południe z Placu Wolności, aby pokłonić się dzieciątku Jezus w Betlejem przy Starym Rynku.

Pół godziny przed rozpoczęciem orszaku organizatorzy rozdadzą uczestnikom korony i śpiewniki, które są również dostępne na stronie internetowej wydarzenia. Zeszyt zawiera aż 208 polskich kolęd. Nic więc dziwnego, że motto tegorocznego orszaku brzmi: "Kolędy - lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu".

W południe modlitwę Anioł Pański odmówi ks. arcybiskup Stanisław Gądecki. Kwadrans później orszak przejdzie Alejami Marcinkowskiego, a następnie ulicami 23 Lutego i Rynkową. W ubiegłym roku kolędowało w ten sposób piętnaście tysięcy osób.

Na trasie orszaku można będzie zrobić sobie również zdjęcie w drewnianych postaciach Trzech Króli i w ten sposób zostać Kacprem, Melchiorem lub Baltazarem. Kolejną atrakcji dla dzieci jest drewniany wielbłąd na kółkach, który już w minioną niedzielę, ku radości dzieci, zwiedzał Poznań. Wyruszył z ulicy Półwiejskiej i zawitał na Stary Rynek, gdzie udzielał wywiadów.

W tygodniu poprzedzającym Orszak Trzech Króli odbył się także konkurs na imię dla poznańskiego wielbłąda. Nowy uczestnik orszaku ma 1,80 metra wzrostu i 60 cm szerokości.

Na zakończenie orszaku odbędzie się msza św. w Farze Poznańskiej pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Balcerka.

W tym roku orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 330 miast w Polsce i za granicą. Pierwszy odbył się w 2009 r. w Warszawie, w niedzielę poprzedzającą święto, ponieważ 6 stycznia nie był wtedy jeszcze dniem wolnym od pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski