Trzecie zwycięstwo z rzędu i zabójcza kwarta w wykonaniu koszykarzy Enei Basket. MUKS rozgromił Basket w Aleksandrowie

W akcji najskuteczniejszy zawodnik Enei Basket, zdobywca 23 punktów w meczu z WKK, Marcin Dymała Adam Jastrzębowski
Beniaminek I ligi koszykarzy, Enea Basket wygrał trzecie spotkanie z rzędu i awansował na piąte miejsce. Młode i nie tylko młode wilki Przemysława Szurka wyraźnie się rozkręcają.

Duet Marcin Dymała (23 pkt i 7 zbiórek) oraz Wojciech Fraś (17 pkt i 10 zbiórek) poprowadził Eneę Basket do trzeciego zwycięstwa w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Beniaminek pozwolił rywalom trafić tylko co trzeci rzut z gry, miał też mniej straty i trafił więcej rzutów za trzy punkty. Duży wpływ na grę WKK miała dyskwalifikacja Jakuba Koelnera, który z powodu przewinienia niesportowego i technicznego musiał opuścić boisku już w drugiej kwarcie. Wrocławianie prowadzili wówczas 28:21. O losach spotkania przesądziła trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali aż31:9.

Z kolei w I lidze koszykarek blisko zdobycia magicznej liczby 100 punktów były zawodniczki MUKS Poznań. W wyjazdowym meczu z UKS Basket Aleksandrów Łódzki podopieczne Macieja Brodzińskiego od „setki” dzielił tylko pięć oczek.

Najwięcej punktów zdobyła coraz skuteczniejsza Aleksandra Burzyńska (20), a najbardziej wartościowy współczynnik gry miała już tradycyjnie skrzydłowa Nicola Batura (eval 19).