Trzecioligowe rezerwy Lecha Poznań wygrały w Lesznie, Sokół Kleczew tylko zremisował

W trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trwa interesująca rywalizacja zarówno o mistrzostwo grupy, jak i o uniknięcie degradacji. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek na czele tabeli nadal Sokół Kleczew, który o pięć punktów wyprzedza Unię Solec Kujawski, Lecha II Poznań oraz Start Warlubie, przy czym Sokół i Lech II mają rozegrane o jedno spotkanie mniej. Bezpośredni mecz zaległy 21 maja zostanie rozegrany w Kleczewie.

W 29. kolejce najciekawsze spotkanie odbyło się w Kleczewie, gdzie Sokół zremisował z trzecim w tabeli Startem Warlubie 3:3. Gospodarze zaczęli mecz doskonale, bo już po 25 minutach prowadzili 2:0, ostatecznie jednak z trudem uratowali jeden punkt, wyrównującego gola zdobywając pięć minut przed końcem. Dodajmy, że goście z Warlubia od 80. minuty grali w dziesiątkę.

– Mój zespół bardzo dobrze grał przez 44 minuty. Gapiostwo obrońców w ostatnich sekundach pierwszej połowy i bramka stracona "do szatni" pozwoliły jednak nabrać pewności rywalom i potem było już znacznie trudniej. Szkoda, że w ostatnich sekundach nie wykorzystaliśmy doskonałej sytuacji – stwierdził trener Sokoła Tomasz Mazurkiewicz.

Z walki o pierwsze miejsce nie rezygnuje Lech II. Podopieczni Patryka Kniata, choć po pierwszej połowie przegrywali 0:1, wygrali trudny wyjazdowy mecz z Polonią 1912 Leszno 2:1 i ciągle liczą się w rywalizacji. Losy spotkania odmienił po przerwie Mateusz Klichowicz, który najpierw pokonał bramkarza leszczynian strzałem z rzutu wolnego, a następnie dokładnie dośrodkował i Ernest Graś kwadrans przed końcem zdobył dla lechitów zwycięskiego gola..

– Cieszą punkty zdobyte na trudnym terenie, szczególnie po naszych ostatnich niepowodzeniach W przerwie dokonałem dwóch roszad w składzie i obraz gry uległ zmianie – powiedział po spotkaniu w Lesznie trener Lecha II Patryk Kniat.

Największą niespodziankę sprawili piłkarze Unii Swarzedz, którzy na wyjeździe pokonali wicelidera tabeli Unię Solec Kujawski 3:1. Podopieczni Marcina Drajera wygrali zasłużenie, sięgając po bardzo cenne punkty, które na koniec sezonu mogą okazać się bardzo istotne, bo Unia wciąż jeszcze nie może być pewna bezpiecznej lokaty na koniec rozgrywek.

W ważnych dla obu zespołów derbach naszego regionu Centra Ostrów Wielkopolski przed własną widownią wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Tomasz Adamiak, z rzutu karnego w ostatniej minucie.

Cenne trzy punkty, które mogą okazać się niezwykle istotne w rywalizacji o pozostanie w trzeciej lidze, zdobył beniaminek Grom Plewiska, pokonując u siebie Noteciankę Pakość 3:0. Gospodarze już w piątej minucie objęli prowadzenie, ale wygraną przypieczętowali dopiero w samej końcówce spotkania.

Ciekawy mecz odbył się w Wągrowcu, gdzie Nielba podzieliła się punktami z Wdą Świecie. Remis 1:1 w pełni nie satysfakcjonuje chyba żadnej z drużyn, bo dla obu oznacza najprawdopodobniej wypadnięcie z rywalizacji o pierwsze miejsce. Nielbiści byli bardzo blisko zwycięstwa, ale goście tuż przed końcem zdołali doprowadzić do wyrównania.

Niestety w niemal beznadziejnej sytuacji znajduje się GKS Dopiewo, który tym razem przegrał 0:2 wyjazdowe spotkanie z Elaną Toruń. Zespołu z Dopiewa podobnie jak Cuiavii Inowrocław i Notecianki Pakość, nic już chyba nie uchroni przed spadkiem. Znacznie wzrosły za to szanse Elany, która dodatkowo wzbogaciła się o trzy punkty za mecz z Włocłavią, który nie doszedł do skutku, bo włocławianie zrezygnowali z gry.

Walkowerem punktów za spotkanie z Włocłavią nie otrzyma natomiast Polonia 1912 Leszno. Mecz, który nie odbył się w Wielką Sobotę, ma zostać rozegrany w środę 4 czerwca, trzy dni przed ostatnią kolejką rozgrywek.

29. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Centra Ostrów Wielkopolski – Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0). Bramka: Tomasz Adamiak (90. karny).

Nielba Wągrowiec – Wda Świecie 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Mateusz Piechowiak (70), 1:1 Radosław Mik (89).

Elana Toruń – GKS Dopiewo 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Damian Tofil (19), 2:0 Mateusz Parzyszek (62).

Grom Plewiska – Notecianka Pakość 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Norbert Okonowski (5), 2:0 Sebastian Smelkowski (88), 3:0 David Paku-Tshela (90).

Polonia 1912 Leszno – Lech II Poznań 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Przemysław Kowalski (23), 1:1 Mateusz Klichowicz (51),1:2 Ernest Graś (75).

Sokół Kleczew – Start Warlubie 3:3 (2:1). Bramki: 1: Arkadiusz Bajerski (4), 2:0 Łukasz Urban (25), 2:1 Szymon Maziarz (45), 2:2 Adrian Kural (52), 2:3 Przemysław Sulej (71), 3:3 Robert Sierant (85. karny)

Unia Solec Kujawski – Unia Swarzędz 1:3 (1:1). Bramki: 0:1 Mateusz Molewski (14), 1:1 Dawid Janicki (19), 1:2 Marek Gołembowski (60), 1:3 Krystian Antczak (83).

Pogoń Mogilno – Włocłavia Włocławek 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Szal (35), 2:0 Jakub Feter (80. samobójcza).

Cuiavia Inowrocław – Fogo Luboń 3:0 walkower.