sportowy24
  Trzynasta edycja Biegu z Maltańskim Światełkiem. Jego...

  Trzynasta edycja Biegu z Maltańskim Światełkiem. Jego uczestniczy uczczą w sobotę Pawła Adamowicza

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tak wyglądają medale pamiątkowe dla uczestników sobotniego biegu nad Maltą

  Tak wyglądają medale pamiątkowe dla uczestników sobotniego biegu nad Maltą ©Fot. Archiwum Przemysława Walewskiego

  W sobotę nad poznańską Maltą odbędzie się niecodzienny XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Do pokonania będzie ok. 5, 5 km czyli dystans wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Start o godzinie 17.00, spod trybun mety Toru Regatowego Malta. Limitowana liczba uczestników ok. 250 osób. Przewidywane zakończenie o godzinie 18.30. Bieg odbywa się na podstawie umowy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.
  Tak wyglądają medale pamiątkowe dla uczestników sobotniego biegu nad Maltą

  Tak wyglądają medale pamiątkowe dla uczestników sobotniego biegu nad Maltą ©Fot. Archiwum Przemysława Walewskiego

  W sobotę 19.01.2019 r. nad poznańską Maltą odbędzie się niecodzienny XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Do pokonania będzie ok. 5, 5 km czyli dystans wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Start o godzinie 17.00, spod trybun mety Toru Regatowego Malta. Limitowana liczba uczestników ok. 250 osób. Przewidywane zakończenie o godzinie 18.30. Bieg odbywa się na podstawie umowy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

  Bieg nie ma charakteru zawodów sportowych – odbywa się bez klasyfikacji, pomiaru czasu, nagród itp., ale jest akcją charytatywną na rzecz wsparcia chorych na nowotwory i ich rodzin.
  Taka jest idea, która narodziła się z potrzeby pomocy tym, której jej potrzebują, podkreśla Przemysław Walewski, pomysłodawca i organizator Biegu z Maltańskim Światełkiem, który odbywa się w tej formule już od 13 lat.

  W tym roku symboliczne światełka zapłoną także dla uczczenia zamordowanego ŚP. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Pobiegniemy ze światełkiem nadziei, które jest symbolem dobra. O poszanowanie dla dobra będziemy zawsze zabiegać...

  Formuła biegu otwarta jest na wspieranie osób cierpiących na choroby nowotworowe i pomoc ich rodzinom. W tym roku Głównym Partnerem jest Fundacja OTULINA, założona przez poznańskiego onkologa prof. Dariusza Iżyckiego. Biuro Biegu mieści się przy starcie/mecie (pozbruk Toru Regatowego, koło hangarów) w pomieszczeniu pod trybunami. Partnerem Biegu są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.


  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe