OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Felix Auger-Aliassime w Bazylei wygrał swój czwarty tytuł w tourze ATP w karierze @felixtennis/Twitter
Felix Auger-Aliassime wygrał turniej ATP 500 w Bazylei. Kanadyjski tenisista w niedzielnym finale pokonał Duńczyka Holgera Rune 6:3, 7:5. To jego czwarty w karierze i w tym roku wywalczony tytuł.

Hurkacz nie doścignie Augera-Aliassime, ale Fritza jeszcze może

22-letni Auger-Aliassime wcześniej triumfował w Rotterdamie, Antwerpii oraz we Florencji. W poniedziałkowym notowaniu rankingu awansuje z dziewiątej na ósmą pozycję, co w zasadzie zagwarantuje mu udział w tunieju finałowym touru ATP w Turynie. Przeskoczenie Kanadyjczyka jest dla Hurkacza niemożliwe, a więc Polakowi pozostaje ścigać się z ósmym w zestawieniu Amerykaninem Taylorem Fritzem, do którego „Hubi” ma tylko 50 punktów straty.

Jedyny Polak poległ w Bazylei już na starcie

Z Rune Auger-Aliassime mierzył się pierwszy raz w karierze. 19-letni Duńczyk w finale imprezy ATP wystąpił po raz czwarty. Na koncie ma wygrane turnieje w Monachium i Sztokholmie.

Jedynym Polakiem startującym w Swiss Indoors Basel był Jan Zieliński, występujący w deblu razem z Hugo Nysem z Monako. W pierwszej rundzie przegrali z Amerykaninem Maxime'em Cressym i Holendrem Boticem van de Zandschulpem.