Turnieje koszykarek: JTC MUKS Poznań najlepszy w Głownie, a Basket Konin w Ostrowie!

Radość podopiecznych Iwony Jabłońskiej (z lewej) po ostatnim meczu na turnieju w podłódzkim Głownie Fot. Archiwum JTC MUKS Poznań
W miniony weekend rozgrywane były turnieje koszykarek z udziałem wielkopolskich drużyn. W Ostrowie przedsezonową formę sprawdzały zespoły Basketu Konin, Ostrovii i Lidera Swarzędz, a w Głownie zwycięzcą turnieju została ekipa JTC MUKS Poznań.

Podopieczne Iwony Jabłońskiej pokonały inne pierwszoligowe drużyny, w tym Polonię Warszawa (78:54), UKS Basket Aleksandrów Łódzki (79:61) i w finale Mon-Pol Płock (73:57). MVP turnieju oraz królem strzelców została nasza koszykarka Magdalena Idziorek. Najlepszą zawodniczką poznańskiego zespołu wybrano natomiast Anitę Szemraj.

Natomiast w Ostrowie pierwsze miejsce zajął Basket Konin, wyprzedzając beniaminka ekstraklasy, MKK Siedlce oraz Ostrovię i Lidera Swarzędz. Spotaknie gospodyń turnieju z Basketem zostało odwołane, ponieważ zespół Andrzeja Kowalczyka przetrzebiły kontuzje.

Lider przegrał wszystkie trzy mecze, ale w pierwszym pojedynku stoczył zacięty bój z Ostrovią (64:69). W starciu z Basketem i MKK nie miał już szans, ale warto dodać, że w konińskim zespole bardzo skuteczna była Amerykanka Aaryn Ellenberg.
– Turniej był bardzo cennym sprawdzianem przed startem ligi, który zaplanowany jest na 4 października. Mieliśmy okazję sprawdzić się z trzema silniejszymi zespołami, zobaczyliśmy jaka różnica jest między I ligą w której mogą grać tylko Polki, a ekstraklasą, gdzie wiodące role grają Amerykanki. Przekonaliśmy się więc nad czym musimy jeszcze pracować –przyznał dyrektor Lidera, Marcin Madanowski.