Turystyka kolejowa

  Turystyka kolejowa

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Turystyka kolejowa
  1/11
  przejdź do galerii
  Jeśli komuś jazda pociągiem kojarzy się tylko z dojazdem do i z pracy lub szkoły zatłoczonym składem, albo z biznesowymi przejazdami w pierwszej klasie, to znaczy iż nie słyszał o turystyce kolejowej.
  Turystyka kolejowa to nic innego, jak podróż (najczęściej) zabytkowym składem do różnych zakątków Polski, gdzie po drodze możemy podziwiać krajobrazy, zabytki architektury i techniki, brać udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, a po dojechaniu do celu np. zwiedzać miasta z przewodnikiem, popływać katamaranem czy zażyć kilkugodzinnej kąpieli słonecznej. Jednym z organizatorów kolejowych przejazdów wycieczkowych jest Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, który uruchomił produkt turystyczny TurKol.pl.

  IRiPK to organizacja profesjonalnie działająca na styku kolei z innymi dziedzinami rzeczywistości społecznej i gospodarczej. Od 1999 r. prowadzi działania związane z transportem szynowym i publicznym, zdobywając przy tym coraz większe doświadczenie i uznanie. Ponadto Instytut zaangażowany jest w kilkanaście projektów związanych z zarządzaniem, promocją czy lobbingiem na rzecz transportu zrównoważonego oraz nowoczesnych rozwiązań w kolejnictwie.

  W 2016 roku TurKol.pl zaplanował sporo ciekawych pociągów w różnych kierunkach. W ofercie znajdziemy m.in. dobrze znany wielu pasażerom przejazd pociągiem „Pirat” do kołobrzeskiego portu; podróż po Ziemi Kujawsko-Pomorskiej z piernikami w tle, czyli pociąg „Piernik”, czy kończąca letnie wakacje wyprawa pociągu „Kilof” w Sudety. Szczegóły oferty dostępne są w zakładce „Kalendarium” na stronie TurKol.pl.

  Nowością w tegorocznej ofercie wycieczek jest m.in. pociąg „Syrenka”, który zawiezie swoich pasażerów do Warszawy. Po raz pierwszy pojawiły się także przejazdy łączone z trakcją wąskotorową – m.in. „Słowianin” Szlakiem Piastowskim z kursem Żnińską Koleją Powiatową czy „Wybrzeże” do Gryfic, skąd Nadmorską Koleją Wąskotorową pasażerowie dotrą m.in. do Rewala i Trzęsacza.

  W pociągach turystycznych można spotkać osoby w różnym wieku, podróżujące indywidualnie i z całymi rodzinami. Wśród pasjonatów kolejnictwa znajdziemy wiele życzliwych osób, które chętnie pomogą, gdy pojawi się jakiś problem.

  Jeśli szukają Państwo ciekawego sposobu na spędzenie weekendu, to turystyka kolejowa dostarczy mnóstwa niezapomnianych wrażeń.

  Znajdziesz na Facebook/TurKol.TurystykaKolejowa/

  PS. W odróżnieniu od regularnych pociągów, obsługiwanych dużo młodszym taborem, pociągi turystyczne docierają często do celu dużo przed czasem.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo