Twój 1% to całe ich życie

Materiał informacyjny Fundacji Pomocy Dzieciom Z Chorobami Nowotworowymi
Pomaganie może być naprawdę proste – wystarczy w swoim rozliczeniu PIT wpisać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego. Nie obciąża to podatnika żadnymi kosztami, a potrzebującym może uratować życie. Na pomaganie mamy czas do 30 kwietnia!

Jak co roku, każda osoba odprowadzająca podatek może wybrać organizację, której przekaże swój 1%. Jedną z nich jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, która działa nieprzerwanie od 1992r. pod okiem Prezes Marii Witak. Głównym celem Fundacji jest organizowanie wszechstronnej pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi. Zakres jej działania jest szeroki, to m.in.:

  • organizowanie pomocy finansowej dla specjalistycznego leczenia dzieci,
  • pomoc rodzinom dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi,
  • promocja i organizacja wolontariatu,
  • działanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych,
  • organizowanie wypoczynku rehabilitacyjno-leczniczego i wakacyjnego
  • pomoc i wsparcie psychologiczne dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową oraz ich rodzin,
  • działalność w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

„Dzieci leczone w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu spotkało nieszczęście, z którym nie potrafią sobie poradzić nawet dorośli. Nikt nie potrzebuje pomocy bardziej niż one. Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi zapewnia nie tylko pomoc materialną, ale co ważniejsze wsparcie wolontariuszy dla dzieci i ich rodziców w czasie hospitalizacji.”

W zeszłym roku wystartowała budowa nowego skrzydła Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera – do nowego budynku przeniosą się dwa oddziały onkologii i hematologii dziecięcej. To ogromne udogodnienie dla młodych pacjentów, ale także ich rodziców.
W roku 2020 wydatki Fundacji wynosiły 650 tysięcy i pokryły koszty związane z zakupem leków dla pacjentów, transportem medycznym, całodziennym wyżywieniem dla rodziców na oddziałach onkologicznych, zapomogami dla najbardziej potrzebujących rodzin czy organizowaniem warsztatów dla dzieci. Swoimi działaniami Fundacja wspiera m.in. 12-letnią Igę chorującą na rzadką odmianę nowotworu krwi, 2-letniego Brajana z guzem mózgu czy Tosię, która w wieku 11 lat ma wznowę białaczki.

Ogromnym wsparciem co roku są pieniądze przekazywane z 1% podatku – może to zrobić każda osoba fizyczna płacąca podatek. Zachęcamy do wsparcia Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi – wystarczy w swoim rozliczeniu podać numer KRS Fundacji: 0000023852
Twój 1% ma WIELKĄ moc!

http://fundacjapomocydzieciom.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/FundacjaPomocyDzieciomPoznan/

Instagram: https://www.instagram.com/fundacjapomocydzieciom/

Dodaj ogłoszenie