"Twoje Dziecko - Wielka Sprawa": Na stadionie rozmawiali o edukacji seksualnej [ZDJĘCIA]

ZSN
"Twoje Dziecko - Wielka Sprawa": Na stadionie rozmawiali o edukacji seksualnej Waldemar Wylegalski
Masturbacja dziecięca, ideologia gender jako narzędzie wojny cywilizacyjnej - to tylko niektóre z tematów, które zostały poruszone podczas konferencji "Twoje Dziecko – Wielka Sprawa". W sobotę na poznańskim stadionie zorganizowały ją Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej.

Jak wyjaśniają organizatorzy, celem konferencji było ukazanie rodzicom zagrożeń związanych z nieodpowiednią edukacją seksualną oraz tzw. edukacją równościową, a także wsparcie ich w procesie wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.

Słowo wstępne wygłosił poznański biskup pomocniczy Damian Bryl. Wśród poruszonych później tematów znalazły się m.in.: "Czwarte przykazanie jako drogowskaz wychowawczy do męskości i kobiecości", "O masturbacji dziecięcej słów kilka…", "Finansowe tło procesów sekularyzacji społeczeństwa w Polsce" czy "Ideologia gender jako narzędzie wojny cywilizacyjnej".

W konferencji, która odbyła się w sali im. Czapczyka na poznańskim stadionie, wzięło udział kilkaset osób.

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

że postanowiłeś odnieść się do mnie, a nie do argumentów. To i tak lepiej niż twoi współwyznawcy sprzed wieków, którzy takich jak ja mordowali. Ale mentalnie jesteś w tej samej kategorii.
nk
Tym komentarzem pokazałeś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstów biblijnych (które najczęściej są metaforyczne) i nie znasz Nowego Testamentu (ustanowienie władzy apostolskiej). Ja rozumiem, że można w to nie wierzyć, ale krytykować Kościół nie będąc wierzącym, powołując się na Biblię i nie znając jej, to już jakaś intelektualna schizofrenia.
j
jacek
Pan Kloch powiedział oficjalnie, ze Kościół nie będzie płacił odszkodowań ofiarom księży-pedofilów. Dla mnie Kościół to hierarchowie, czyli biskupi. I czy któryś z nich utopił w morzu z kamieniem na szyi swojego podwładnego? Żaden. To hipokryci.
że naśladowcy Jezusa nie mieli się tym zajmować. Dla nich były to sprawy oczywiste. Byli jednomyślni i posłuszni temu, co jest napisane w Piśmie Świętym. Nie angażowali do tego władz rzymskich ani żydowskich, nikogo nie zmuszali do swojego poglądu. I tylko 1700 lat odszczepieństwa spowodowało, że teraz zamiast zajmować się tym, czym powinni, gaszą pożar zaniedbań, który sami wywołali przez wieki. I szukają bata na własne owieczki wśród świeckich władz i prawa świeckiego.. takich mają "posłusznych" i jednomyślnych wyznawców "od święta".

PS. tym wersetem postulujesz utopienie wszystkich kościelnych pedofilów? to czemu Kościół się do tego nie stosuje?
PS2. jak hierarchia dobrowolnie zrzeknie się tego, co jej się nie należy i zajmie się tym, co każe Biblia, to przestanę utożsamiać kościół z hierarchią - de facto hierarchia jako taka straci wtedy rację bytu jako twór niebiblijny
n
nk
Mt 18, 6: Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.
Dalej twierdzisz, że Kościół nie powinien się tą tematyką zajmować? Zresztą Kościół utożsamiaż błędnie z hierarchią.
dla myślących. Dwa mechanizmy psychologiczne. Czemu Kościół zamiast zająć się tym, co mówił Pan Jezus, zajmuje się seksem (i to nie tylko swoich wyznawców)?

REAKCJA UPOZOROWANA
Wyrażenie uczuć lub zachowań przeciwnych niż rzeczywiście odczuwane, po to by prawdziwe pozostały wyparte. Zachowanie przeciwne wyrażone jest przesadnie.
Przykłady:
1) Osoba oglądająca pornografię staje na czele komitetu do jej zwalczania.
2) ... sami dopiszcie według obserwacji :)

SUBLIMACJA
Przemieszczenie celu popędowego na zgodny z akceptacją społeczną.
Przykład:
1) Zajęcie się malarstwem lub fotografią o tematyce erotycznej (akty).
2) Osoba o skłonnościach sadystycznych zostaje pracownikiem ubojni zwierząt.
3) .... sami dopiszcie według obserwacji :)

Czy jest psycholog na sali? Czy może to potwierdzić? Bo ja tylko pytam.
x
x
Kler i sukienkowi to sami specjaliści w temacie...
j
j23
Na stadionie jest kilka pomieszczen wiecej, niz tylko to pastwisko na srodku
a
aza
W tej mierze kościół już dość się wykazał. Teraz prosimy o odszkodowania dla ofiar.
l
leser
oj będzie się działo !!! teraz będą sprawdzać zarost miedzy palcami:-)
nk
Na nic więcej szanownej Redakcji nie stać? Czy woli nie ruszać tematu zbyt dogłębnie?
m
małpa w czerwonym
myślałem, że na tej konferencji było tylu uczestników, ilu tylko może stadion pomieścić, a nawet .....stali w przejściach pomiędzy trybunami. Po co ta reklama dla kilkudziesięciu myślących inaczej ?
j
jan
... To zapisz sie do zydow. Biedny zmanipulowany czowieczek...
t
tej
...a nie wg Biblii.
Wg Katechizmu krk wyrzucono przykazanie biblijne drugie("nie wolno robić wizerunków i kłaniać się im"-zakaz bałwochwalstwa) i wstawiono siódme("czcij ojca i matkę") jako czwarte. Żeby się "zgadzało" i było przykazań dziesięć,rozbito ostatnie biblijne("nie wolno pożądać żony bliźniego....ani niczego,co należy do twego bliźniego"), na dwa oddzielne.
W tan sposób zmanipulowano rdzenny tekst Pisma Świętego na swój oszukańczy użytek.Dobrze manipulanci wiedzą,że katolicy nie sprawdzą w Biblii jak jest w rzeczywistości lub tylko niektórzy się na to zdobędą.Cała Reszta idzie na pasku fałszu i fikcji religijnej bezmyślnie wierząc w Katechizm a nie w prawdziwego Boga.Tylko współczuć.
czwarte, powiadasz Pan? To lecimy. Bez indoktrynacji. Czysty tekst Pisma Świętego, żeby nie było że mataczę, to z przekładu katolickiego.

(1) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(2) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(3) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(4) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

Tyle Biblia. I w związku z tym moje pytanie. Jak ma się święto dane tylko Żydom (szabat) - bo to jest 4 przykazanie - do męskości i kobiecości?
Dodaj ogłoszenie