Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ty też możesz zachorować na COVID-19. Sprawdź, jakie rzeczy wziąć do szpitala i co zrobić z nimi po powrocie do domu

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Jeśli chorujemy na Covid-19 warto, jak kobieta w ciąży, przygotować się na ewentualny pobyt w szpitalu. Pytanie: A co zrobić z pozostałymi z rzeczami zabranymi do szpitala, gdy już wyzdrowiejemy. Rzeczy, które używaliśmy w szpitalu zostaną zapakowane w worek. Co zrobić? Czy je wyrzucić?
Jeśli chorujemy na Covid-19 warto, jak kobieta w ciąży, przygotować się na ewentualny pobyt w szpitalu. Pytanie: A co zrobić z pozostałymi z rzeczami zabranymi do szpitala, gdy już wyzdrowiejemy. Rzeczy, które używaliśmy w szpitalu zostaną zapakowane w worek. Co zrobić? Czy je wyrzucić? Arkadiusz Gola
Jeśli chorujemy na COVID-19, bądźmy przygotowani na pobyt w szpitalu. Dlatego warto niezbędne rzeczy spakować wcześniej, bo ten wirus bywa nieobliczalny i stan naszego zdrowia może pogorszyć się w każdej chwili. A co zrobić z nimi, gdy już jako ozdrowieńcy opuścimy szpital?

Obecnie odwiedziny w żadnym szpitalu nie są możliwe. Jak przygotować się na pobyt w placówce leczącej chorych na COVID-19? Spakujmy potrzebne rzeczy, nim przyjedzie pogotowie. Oczywiście, rodzina może dostarczyć później to, czego potrzebujemy. Miejmy jednak na uwadze, że personelu w szpitalach brakuje, a głównym zadaniem medyków nie jest dostarczanie nam paczek.

Zobacz co należy zabrać do szpitala

W czasie trwającej trzeciej fali pandemii koronawirusa każdego dnia lawinowo przybywa osób, które trafiają do szpitali. Często informacja o konieczności hospitalizacji jest dość niespodziewana i wiele osób nie wie, co trzeba zabrać ze sobą do szpitala. Fundacja Gotowi.org przygotowała wykaz rzeczy, które warto mieć przygotowane np. w torbie, by być gotowym na pobyt w szpitalu. Zobacz, co trzeba ze sobą zabrać do szpitala ----->

Co zabrać do szpitala, gdy okaże się, że masz COVID-19? Oto ...

Poza tym, nie zawsze będziemy mogli liczyć na rodzinę, bo zdarza się, że jest ona na kwarantannie.

– Za swoje pieniądze kupujemy chorym ciastka, krzyżówki. Przynosimy z domu książki, koszulki

– twierdzi pielęgniarka ze szpitala covidowego im. Strusia w Poznaniu. I dodaje, że sama robiła zakupy pacjentowi, którego cała rodzina była na kwarantannie.

Do szpitala zabieramy leki wraz z informacją o dawkach

Dlatego warto, tak jak kobieta w ciąży, przygotować się na ewentualny pobyt w szpitalu. Co spakować do torby? Wszystko to, co zazwyczaj zabieramy, gdy na przykład wybieramy się do szpitala na planowany zabieg, czyli:

  • ksero dokumentów,
  • leki, które przyjmujemy na stałe.

Oprócz zabrania leków, dobrze jest mieć ich listę wraz z dawkowaniem. To bardzo usprawni nam pracę – twierdzi jeden z lekarzy szpitala przy Szwajcarskiej. – Pacjent nie zawsze pamięta, które leki w jakich dawkach przyjmuje. Wtedy kontaktujemy się z rodziną.

Zadbajmy również o przybory higieniczne, ubrania, klapki itp. – Warto zabrać szlafrok, dres, aby móc przejść do łazienki, czy pochodzić po korytarzu, jeśli pacjent ma na to siłę – mówi medyk ze Szwajcarskiej.

– Można też wziąć sztućce, kubek. Warto zabrać ulubioną herbatę, kawę czy ciastka, jeśli ktoś lubi słodkości.

Z kanapką i wodą do szpitala

Nie zapomnijmy o wodzie do picia czy kanapkach, bo czasami na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym czeka się kilka godzin na przyjęcie.

Czytaj też: Szpital Miejski im. Strusia w Poznaniu potrzebuje wsparcia. Przyda się pomoc finansowa i rzeczowa. Od miesięcy personel walczy tu z COVID-19

Jeśli komuś, mimo choroby, apetyt dopisuje, a nie znosi szpitalnego jedzenia, to może zaopatrzyć się w suchy prowiant. Nie przesadzajmy jednak z ilością, bo możemy nie mieć siły, by zabrać ze sobą zbyt ciężką torbę.

Zabieramy ze sobą telefon. Komórki jednak nie pożyczajmy innym pacjentom

I koniecznie, jeśli posiadamy, bierzemy ze sobą telefon komórkowy.

– Pielęgniarki mają numery telefonów pacjentów, czasami, gdy wychodzą ze strefy brudnej, kontaktują się z nimi telefonicznie. Oczywiście, odnosi się to do pacjentów przytomnych – zaznacza jeden z lekarzy. I dodaje, że niektórzy zabierają też komputery do szpitala.

Sprawdź też:

Uwaga, telefonów nie użyczamy innym. Podczas rozmowy wraz z kropelkami śliny na aparacie osadza się też wirus.

Co zrobić z rzeczami osobistymi, które mieliśmy w szpitalu covidowym?

Wychodząc ze szpitala covidowego, ozdrowieniec nie jest poddawany dekontaminacji (proces polegający na usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwych, drobnoustrojów).

Po wyjściu ze szpitala szpitala, warto odkazić telefon. Przetrzeć aparat środkiem dezynfekującym.

A co zrobić z pozostałymi rzeczami po opuszczeniu szpitala? Czy je wyrzucić? Rzeczy, które używaliśmy w szpitalu zostaną zapakowane w worek. Dla bezpieczeństwa zaleca się, aby poleżały w tym worku przez tydzień. Następnie ubrania należy uprać, a pozostałe rzeczy można spryskać płynem dezynfekującym co zapewni nam większy komfort psychiczny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski