Tydzień Baby: Babskie sposoby

  Tydzień Baby: Babskie sposoby

  Zdjęcie autora materiału

  Kamilla Placko-Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kulinarna dyskusja to była po ćwiczeniach porannych. O przepisach zdrowych i niezdrowych, ale smacznych za to. W związku z tematem owym w tempie przyspieszonym ubieranie się odbywało, bo uczestniczki rozmowy głód czuły. Ale co tam, za chwilę w sklepie śniadanie nabędą, co to przed pracą zdążą zjeść je jeszcze.
  Tydzień Baby: Babskie sposoby
  Koleżanka jedna to nowość ujrzała – chleb w kartonik zapakowany. Ale jak pięknie wyglądał! Nie on sam może, ale zdjęcie na opakowaniu. Tyle nasion!

  – Biorę, a do takiego chleba to nic prawie nie trzeba, no pomidora jedynie może jeszcze, na kaloriach oszczędzę… – obwieściła.

  Malinowego wzięła. I oszczędziła. Więcej nawet, niż chciała. Gdy już do pracy dotarła i kanapki przyrządzać zamierzała, oczom jej widok całkiem niepodobny do obrazka na kartoniku się ukazał. Proszek zwykły. I wtedy wzrok jej na napis padł „Chleb do samodzielnego wypieku”… Malinowym więc zadowolić się musiała.

  – Potem to się cieszyła pewnie – przyjaciółka baby oceniła. – Co niezjedzone, to na plus jest, znaczy na minus w biodrach. A plaża coraz bliżej…

  Bardzo zaaferowana chyba tą plażą była, bo do zakupów upiększających szykowała się właśnie. Narzeczona bratanka wiadomość w Internecie jej przesłała, jaki peeling do ciała nabyć i jaki samoopalacz najlepszy jest.


  – Teraz SMS-a napisać muszę – oświadczyła. – Żeby w sklepie te nazwy mieć…

  – Do sklepu SMS-a? – baba się zadziwiła.

  – No co ty, do różowych – odpowiedź dziwniejsza jeszcze padła. Bo „różowe” (od koloru habitów) to siostry zakonne z Nysy są. Klauzurowe w dodatku, czyli takie, co klasztoru nie opuszczają i w zamknięciu żyją.

  – Po co im te peelingi i samoopalacze? – baba dopytywała.

  – To nie dla nich, to taki mój sposób na komórkę jest – koleżanka wyjaśniła. – Też swoje sposoby na technikę masz…

  Prawda to była. Ma baba i to proste bardzo sposoby. Jak na ten przykład mikrofalówki na minuty ustawić nie umie, to na całość wstawia i sama sobie czas oblicza. Jak w komputerze liter zagranicznych znaleźć nie potrafi, to słowa z literką potrzebną szuka i kopiuje. No, ale to ułatwienia są, ale żeby SMS-y pisać?

  – Nie masz w telefonie notatnika? – baba się zdziwiła.

  – Może i mam, ale nic o nim nie wiem – koleżanka wyjaśniła. – Tak prościej jest, wysyłam SMS-a, to w wysłanych go mam i się w sklepie nie pomylę… A do sióstr i tak nie dotrze, bo one komórki nie mają przecież. To stacjonarny numer jest…

  Ledwo baba spryt przyjaciółki pochwalić zdążyła, gdy do owej SMS przyszedł. Aż pobladła.

  – Coś złego? – baba się zaniepokoiła. No to koleżanka SMS-a pokazała:

  „Wiadomość wysłana na numer… została dostarczona. Sposób dostarczenia: wiadomość głosowa”...

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo