U21: Polska - Dania 3:1. Gol Pawła Tomczyka [ZDJĘCIA]

LUMAR
Paweł Tomczyk zdobył gola na 2:0 w 20. minucie spotkania.
Paweł Tomczyk zdobył gola na 2:0 w 20. minucie spotkania. Przemysław Świderski
W kolejnym meczu grupy trzeciej eliminacji mistrzostw Europy do lat 21 piłkarska reprezentacja Polski zmierzyła się w Gdyni z Danią. Zawodnicy Czesława Michniewicza doskonale zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania. Młodzi Duńczycy w pierwszych czterech spotkaniach zdobyli komplet punktów. Biało-czerwoni natomiast wywalczyli wcześniej tylko osiem punktów (3:0 z Gruzją, 2:0 z Litwą, 3:3 z Finlandią i 2:2 z Wyspami Owczymi). Po wczorajszym meczu zmniejszyli jednak różnicę w tabeli do jednego punktu, bo pokonali Danię 3:1.

Na stadionie Arki w polskim zespole zabrakło Dawida Kownackiego. Były lechita, obecnie gracz Sampdorii, musiał pauzować za kartki. Kolejne osłabienie to brak Bartosza Kapustki (Freiburg), który wypadł ze składu po rozgrzewce.

Polacy rozpoczęli bardzo nerwowo. W 2. i 12. minucie znakomite okazje do zdobycia gola miał Marcus Ingvartsen, jednak Kamilowi Grabarze dopisało szczęście. Co nie udało się Duńczykom udało się Polakom. W 15. minucie Konrad Michalak, wypożyczony do Wisły Płock z Legii, strzelił między nogami bramkarza, a cztery minuty później Paweł Tomczyk, napastnik Lecha Poznań wypożyczony do Podbeski-dzia Bielsko Biała wykorzystał błąd Victora Nelssona i pokonał Daniela Iversena, strzelając do pustej bramki.

W drugiej połowie zdecydowanie przeważali goście, ale gola zdobył nasz zespół po znakomitym strzale Szymona Żurkowskiego z Górnika Zabrze. Honorowego gola dla Danii na 3:1 w doliczonym już czasie zdobył Nikolai Laursen.

Na uwagę zasługuje też dobra gra polskiej defensywy, w czym duża zasługa Roberta Gumnego z Lecha i byłego lechity Jana Bednarka (obecnie Southampton).

Polska – Dania 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Konrad Michalak (15), Paweł Tomczyk (20), 3:0 Szymon Żurkowski (74), 3:1 Nikolai Laursen (90+1).

Polska: Grabara – Gumny, Bednarek, Wieteska, Bochniewicz, Bartosz – Michalak, Dziczek, Żur-kowski (89. Piotrowski), Tomczyk (70. Zawada), Szymański (83. Kopacz).

Dania: Iversen – Sorensen (51. Tranberg), Nelsson, Rasmussen, Larsen – Thomasen (68. Skov), Jensen, Pedersen (63. Laursen), Ingvartsen – Duelund, Dolberg.

Sędziował: Jonathan Lardot (Belgia).
Widzów: 3812.

TABELA GRUPY 3. MME (mecze, punkty, bramki)
1.Dania 5 12 20–5
2.Polska 5 11 13–6
3.Wyspy Owcze 5 5 6–10
4.Gruzja 5 4 6–13