Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UAM i miasto Poznań wymieniają grunty na Morasku w ramach współpracy

AB
Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki oraz zastępca prezydenta miasta Poznania, Bartosz Guss, podpisali dwa akty notarialne regulujące stan prawny działek na Morasku. Porozumienie to wynik partnerskiej współpracy pomiędzy władzą samorządową i uczelnianą.
Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki oraz zastępca prezydenta miasta Poznania, Bartosz Guss, podpisali dwa akty notarialne regulujące stan prawny działek na Morasku. Porozumienie to wynik partnerskiej współpracy pomiędzy władzą samorządową i uczelnianą. Przemysław Stanula
W poniedziałek, 31 sierpnia, odbyła się wymiana gruntami między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz Urzędem Miasta Poznania. Dwa akty notarialne regulujące stan prawny działek na Morasku zostały podpisane przez rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. UAM dr hab. Andrzeja Lesickiego oraz zastępcę prezydenta miasta Poznania, Bartosza Gussa.

Jak informuje biuro prasowe UAM, uniwersytet przekazał miastu w formie darowizny prawo użytkowania wieczystego ośmiu działek o łącznej powierzchni około 13 tys. metrów kwadratowych. Obszar ten w większości zajęty jest pod istniejące już drogi dojazdowe do osiedli mieszkaniowych, natomiast miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego przeznaczają go pod poszerzenie ulic w rejonie Umultowskiej i Zagajnikowej oraz realizację pętli autobusowej.

Zobacz też: Jedna potężna ulewa na północy Poznania i kilka domów zalanych. Woda stoi, nie ma gdzie odpływać, bo na ulicy nie ma kanalizacji deszczowej

W ramach porozumienia miasto zbyło z kolei na rzecz uniwersytetu, z 99 proc. bonifikatą, prawo własności trzech działek o łącznej powierzchni ponad 106 tys. metrów kwadratowych na Kampusie Morasko. Mowa tu o terenach, które do tej pory znajdowały się w użytkowaniu wieczystym UAM, a na których znajdują się m.in. należące do uczelni obiekty sportowe tj. pływania, hala sportowa, stadion i korty tenisowe.

Zobacz również: Poznań: Nowy akademik UAM na Morasku. Powstanie tam też przedszkole

Obie umowy, regulujące stosunki prawno-własnościowe terenów tak newralgicznych zarówno z punktu widzenia gminy jak i uczelni, stanowią odzwierciedlenie woli kontynuowania i zacieśniania partnerskiej współpracy, deklarowanej zgodnie przez miasto i uniwersytet. Jak podkreślają władze Poznania, rozwój UAM i umożliwienie uczelni prowadzenia na wymienianych gruntach działalności oświatowej, naukowej, badawczo-rozwojowej i sportowej leży w szeroko pojętym interesie nie tylko miasta, ale i całego regionu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski