UAM: II Międzynarodowa Letnia Szkoła Doktorantów. Poznańscy studenci mogą rozmawiać o badaniach z wybitnymi naukowcami z całego świata

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Docelowo Międzynarodowa Szkoła Letnia UAM będzie mieć formę stacjonarną, ponieważ główną zaletą szkoły jest integracja środowiska naukowego, które mało ma okazji do bezpośrednich spotkań. Inicjatywa zbiera doktorantów z różnych kierunków, aby mogli nawzajem się poznać i być może postanowić realizować interdyscyplinarne projekty naukowe w przyszłości.
Docelowo Międzynarodowa Szkoła Letnia UAM będzie mieć formę stacjonarną, ponieważ główną zaletą szkoły jest integracja środowiska naukowego, które mało ma okazji do bezpośrednich spotkań. Inicjatywa zbiera doktorantów z różnych kierunków, aby mogli nawzajem się poznać i być może postanowić realizować interdyscyplinarne projekty naukowe w przyszłości. Waldemar Wylegalski
Udostępnij:
Wykłady, warsztaty, dyskusje oraz indywidualne konsultacje z profesorami z całego świata czekają na uczestników II Międzynarodowej Szkoły Letniej dla doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci uczelni 25-29 października 2021 r. będą mogli omówić projekty swoich prac naukowych, a przede wszystkim poznać osobiście wybitnych zagranicznych badaczy - w tegorocznej edycji jedynie online ze względu na pandemię. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że następna odbędzie się już stacjonarnie.

II Międzynarodowa Szkoła Letnia Doktorantów "Doskonałość naukowa - źródła, badania, rezultaty" (II International Summer School "Scientific excellence - origins, research, results"), organizowana przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, poświęcona jest źródłom i rezultatom doskonałości naukowej, a w szczególności metodologii badań naukowych.

- Druga edycja naszej Szkoły Letniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów i doktorantów w całym kraju, co nas bardzo zaskoczyło. Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na tego typu inicjatywy

- mówi pomysłodawczyni projektu, prof. dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik.

Zobacz też: Handlowi giganci przejdą na "zielony" transport?

Co więcej, szkoła UAM wyróżnia się interdyscyplinarnością i jest osadzona w naukach społecznych, a dotychczasowe międzynarodowe projekty realizowane w Polsce dotyczyły przeważnie nauk przyrodniczych. Prof. Gromkowska-Melosik dodaje jednak, że mogą w niej brać udział wyłącznie studenci UAM, więc organizatorzy musieli odmówić chętnym z innych uniwersytetów.

UAM w Poznaniu: Międzynarodowa Szkoła Letnia Doktorantów

Docelowo UAM-owski projekt będzie mieć formę stacjonarną, ponieważ główną zaletą szkoły jest integracja środowiska naukowego, które mało ma okazji do bezpośrednich spotkań. Inicjatywa zbiera doktorantów z różnych kierunków, aby mogli nawzajem się poznać i być może postanowić realizować interdyscyplinarne projekty naukowe w przyszłości.

W 2022 roku ukaże się publikacja z tekstami naukowymi profesorów i doktorantów biorących udział w I Międzynarodowej Szkole Letniej Doktorantów UAM (wydawnictwo Peter Lang w Berlinie). Prawdopodobnie po tegorocznej edycji również zostanie przygotowany podobny tytuł.

Czytaj też:

UAM w Poznaniu: II Międzynarodowa Szkoła Letnia Doktorantów

W tegorocznym programie znajdują się wykłady plenarne, warsztaty, panel dyskusyjny, 5-godzinne konsultacje indywidualne z naukowcami oraz dwa panele doktorantów.

Zaproszono profesorów z następujących ośrodków naukowych na świecie: Oxford University, University of Birmingham, Universidad de Bogotá Jorge Tadeo Lozano (Colombia), National Chengchi University (Taiwan), Freie Universität Berlin (Germany), Saint Louis University (USA), European University Viadrina Frankfurt (Oder), University of Mannheim, Bath Spa University (UK), Complutense University of Madrid (Spain), Utrecht University (Netherladns), Sapienza-Università di Roma (Italy), Lusophone University of Humanities and Technologies (Portugalia), ZOiS Berlin (Germany).

W projekcie bierze udział ponad 50 doktorantów z pedagogiki, politologii, psychologii, geografii społecznej, kognitywistyki i prawa. Ponadto sesjom wykładowym przysłuchiwać się będzie ponad 60 doktoratów.

Konferencja w całości odbywa się zdalnie na platformie TEAMS i jest finansowana przez NCBiR oraz wspierana przez prorektora ds. relacji z otoczeniem społecznym prof. dr hab. Zbyszka Melosika oraz dziekanów: WNPiD prof. dr hab. Andrzeja Stelmacha i WSE prof. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską.

Strona II Międzynarodowej Szkoły Letniej Doktorantów znajduje się pod adresem https://isummerschool.wordpress.com/2nd-2021-2022/agenda/.

Rozpoczął się nowy rok akademicki. W Poznaniu po długiej przerwie pojawiły się tysiące nowych studentów z różnych części kraju, a także z zagranicy. By ułatwić im adaptację w naszym mieście przygotowaliśmy “Poradnik dla studenta w Poznaniu”. Znajdziecie w nim informacje o tym, jak poruszać się po mieście, gdzie tanio zjeść obiad, dokąd wybrać się na imprezę i co można robić w czasie wolnym w Poznaniu.  Zobacz wskazówki -->

Poradnik dla studenta w Poznaniu. Jak poruszać się po mieści...

Sprawdź też:

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie