UAM Poznań akademickim mistrzem Polski! W Gdańsku ekipa Wojciecha Weissa wygrała wszystkie mecze! Udana inauguracja Polonii Środa w I lidze

Tak futsalistki UAM Poznań cieszyły się z awansu do wielkiego finału turnieju w Gdańsku AZS UAM Poznań
Futsalistki UAM Poznań obroniły w Gdańsku tytuł akademickiego mistrza Polski. Ekipa Wojciecha Weissa wygrała wszystkie mecze.

W finale futsalistki z Poznania wygrały 3:0 z ANS Tarnów po golach Sawickiej, Ostrowskiej i Sutkowskiej. W półfinale UAM zwyciężył UG Gdańsk 1:0 (bramka Ostrowskiej), a w ćwierćfinale SGGW Warszawa 4:1 (gole Sawickiej, Zając, Sutkowskiej i Ostrowskiej).

Natomiast od zwycięstwa rundę rewanżową Orlen I ligi zaczęły w sobotę piłkarki Polonii Środa. Polonistki na własnym stadionie pokonały Bielawiankę Bielawa 2:0, a bramki dla średzkiej drużyny strzeliły Dominika Hyża oraz Aleksandra Szukalska.

Z kolei w sobotę w Szczecinie Medyk Konin przegrał z miejscową Pogonią 1:2 (0:2).

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla szczecinianek, które objęły prowadzenie za sprawą Natalii Oleszkiewicz już w 3 min. W 16. min Oliwia Szymczak, bramkarka Medyka, obejrzała bezpośrednią czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym i ekipa gości musiała radzić sobie w osłabieniu. Już kilka chwil później, bo w 24. minucie Oleszkiewicz ponownie wpisała się na listę strzelców.

Następne minuty to głównie walka z obu stron w środku pola. Po przerwie pierwszą okazję do zdobycia gola miały piłkarki z Konina. W 72. minucie Miksone wykorzystała błąd w wyprowadzeniu piłki przez golkiperkę Pogoni i zdobyła gola kontaktowego.

Liderem ekstraligi pozostał GKS Katowice, który pewnie pokonał u siebie AZS UJ Kraków 3:0. W innych meczach ekstraligi padły następujące wyniki: Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław 8:1, KPP Bydgoszcz – Pogoń Tczew 2:3, AP Lotos Gdańsk – UKS SMS Łódź 0:3 i Czarni Sosnowiec – HydroTruck Radom 6:1.