Uczniowie coraz poważniej myślą o pracy w wojsku

  Uczniowie coraz poważniej myślą o pracy w wojsku

  Katarzyna Sklepik, Grzegorz Okoński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zespół Szkół nr 6 w Poznaniu postawił na klasy wojskowe. Wrześniowy nabór do nich przeszedł najśmielsze oczekiwania. W tej chwili w klasach uczy się po 32 i 33 uczniów.
  - Wiemy, że był to dobry wybór, bowiem coraz więcej młodych ludzi, chce swoją przyszłość związać z wojskiem - mówi Maria Chrośniak, dyrektor Zespołu Szkół nr 6. - Zawód żołnierza to atrakcyjna propozycja, nie tylko dla chłopców. Przyszłość z mundurem planuje w naszej szkole wiele dziewczyn.
  Klasa wojskowa proponuje uczniom nie tylko poszerzony program z przysposobienia obronnego (3 godziny tygodniowo) ale także zajęcia typowo wojskowe. Na nie uczniowie poświęcają aż sześć godzin w tygodniu.

  - Podczas nich poznają pracę w wojsku, uczą się zasad, jakie w nim panują, spotykają się z wykładowcami szkoły podoficerskiej i sprawdzają swoje umiejętności na poligonie - wymienia Maria Chrośniak.

  Oprócz tego dwa razy w tygodniu uczniowie przychodzą do szkoły w mundurach.
  - Ma ich to dyscyplinować i przyzwyczajać do noszenia munduru w późniejszej pracy - dodaje dyrektor Chrośniak.

  Wojsko stało się tak atrakcyjnym pracodawcą, że może wybierać spośród licznie zgłaszających się chętnych.

  - Wojsko jest naprawdę interesującą alternatywą i sposobem na życie dla młodego człowieka - mówi mjr Tomasz Szulejko, publicysta "Polski Zbrojnej". - Szczególnie teraz jest coraz wyżej oceniane, bo dąży do tego, by skupiać wyłącznie profesjonalistów.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo