Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Czy po powrocie do szkół w Poznaniu czekają ich zmiany?

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
21 lutego starsi uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Czego mogą spodziewać się po ponownym pojawieniu się w budynkach poznańskich szkół?
21 lutego starsi uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Czego mogą spodziewać się po ponownym pojawieniu się w budynkach poznańskich szkół? Waldemar Wylegalski/Zdjęcie ilustracyjne
Już w poniedziałek, 21 lutego uczniowie klas 4-8 podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Młodzi poznaniacy zdalnie uczyli się 3 tygodnie. Czy czekają ich zmiany po powrocie do szkół?

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem ministra zdrowia z 10 lutego, które zniosło kwarantannę z kontaktu z osobą zakażoną, każdy nowy przypadek w szkole nie powoduje konieczności organizacji dla klasy nauczania zdalnego, a tym samym jego raportowania do kuratorium oświaty.

Ostateczna decyzja będzie należeć jednak do dyrektora, który po uzyskaniu pozytywnej opinii z sanepidu oraz organu prowadzącego może zdecydować o przejściu szkoły na zdalne lub hybrydowe nauczanie.

Zobacz też: Studniówka Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu

od 16 lat

Jak niejednokrotnie powtarzał minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, odejście od tzw. kwarantanny z kontaktu zdecydowanie zmieni sytuację w szkołach, ułatwi pracę dyrektorów i funkcjonowanie placówek.

Sprawdź też:

Powrót do szkół w Poznaniu

Wiele ma się nie zmienić dla poznańskich uczniów po powrocie do nauki bezpośrednio w szkole. Jedynie w mniejszych budynkach, gdzie zmieniono organizację dla młodszych klas, aby zminimalizować kontakt uczniów ze sobą, oddziały wracają w swoje stałe miejsca. Niemniej w oddziałach edukacji wczesnoszkolnej nauczyciel decyduje o wyjściu z klasy, więc ci najmłodsi nie będą mieć bezpośredniej styczności z sobą podczas przerw. Wciąż ma być obecny reżim sanitarny, czyli maseczki w częściach wspólnych i dezynfekcja.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 51 im. B. Szwarca jest na tyle duży, że dyrekcja nie wprowadzała takich zmian. Jak powiedziała dyrektor Kamilla Pona, ponowne pojawienie się starszych dzieci będzie nieco przypominać powrót z ferii.

Natomiast w Szkole Podstawowej Cogito, jak przekazała dyrektor Marzena Kędra, każda decyzja wymaga od dyrekcji reorganizacji pewnych działań. Zajęcia pozalekcyjne są tak planowane, aby dzieci z rożnych klas się z sobą nie mieszały - podobnie na świetlicy. Poza tym do szkolnego budynku prowadzą trzy oddzielne wejścia. Takie rozwiązania mają być utrzymane przynajmniej do końca lutego.

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!Kliknij tutaj i przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski