Udana inauguracja sezonu trzecioligowego w Środzie Wlkp. Atomowy początek piłkarzy Jaroty Jarocin i pierwszy punkt beniaminka, Unii Swarzędz

Krzysztof Maciejewski, Radosław Patroniak
Piłkarze obu drużyn przed rozpoczęciem sobotniego meczu w Środzie Wlkp. uczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego Fot. Czesław Kościelski
W weekend zainaugurowane zostały bardzo interesująco zapowiadające się rozgrywki w grupie 2. trzeciej ligi. Wielkopolskie zespoły grały ze zmiennym szczęście. Kapitalnie rozpoczęli sezon zwłaszcza piłkarze Jaroty Jarocin, którzy w świetnym stylu rozgromili na wyjeździe KP Starogard Gdański 6:2 i zostali pierwszym liderem tabeli.

Formalnie rozgrywki zainaugurowały derby naszego regionu, w których w sobotę, już o godzinie 11 Polonia Środa zmierzyła się z Sokołem Kleczew. Po interesującym, wyrównanym meczu, Polonia wygrała 2:1. Pierwszą bramkę sezonu na trzecioligowych boiskach w grupie 2. uzyskał w 25 minucie piłkarz Polonii, Jędrzej Kujawa, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Krystianie Pawlaku. Kleczewianie jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu za sprawą Łukasza Zagdańskiego (38), ale w drugiej połowie losy spotkania na korzyść gospodarzy przechylił w 52. minucie Krystian Pawlak, najskuteczniejszy ostatnio piłkarz zespołu trenera Krzysztofa Kapuścińskiego. Pawlak okazał się bohaterem spotkania, bo nie tylko strzelił decydującego gola, ale wcześniej to po faulu na nim był rzut karny dla miejscowych.

Polonia od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon ligowy i już od sobotniego popołudnia może przygotowywać się do środowego finału piłkarskiego Totolotek Pucharu Polski szczeblu Wielkopolskiego ZPN, w którym obrońca trofeum grać będą o godz. 18, na Stadionie Miejskim w Kaliszu, z beniaminkiem 2. Ligi, KKS Kalisz.

Po kilkuletniej przerwie trzecioligowy futbol ponownie zawitał do Swarzędza. Na inaugurację, zespół Unii, który awans uzyskał po tym, jak trzecioligowej licencji nie otrzymał LKS Gołuchów, zremisował u siebie z solidnym rywalem jakim jest, a przynajmniej był w poprzednim sezonie, Chemik Police 0:0. Podopieczni trenera Patryka Kniata nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie dobrze zorganizowanej defensywy przeciwnika.

Przed sezonem docierały pogłoski, że znacznie silniejszy niż w ostatnich sezonach może być zespół Jaroty Jarocin, ale tego, co zrobili w sobotę podopieczni trenera Piotra Garbarka, chyba nikt się nie spodziewał. Wygrana na wyjeździe 6:2 z uważaną za faworyta drużyną KP Starogard Gdański musi robić wrażenie. W pierwszej części meczu wszystkie trzy bramki dla Jaroty strzelił Krzysztof Bartoszak, który potrzebował 26 minut, żeby skompletować hat-tricka. Gol Krzysztofa Matuszaka w doliczonym czasie okazał się na wagę pozycji lidera tabeli.

1. KOLEJKA 3.LIGI
Polonia Środa – Sokół Kleczew 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 Kujawa (25.karny),1:1 Zagdański (38), 2:1 Pawlak (52).
Unia Swarzędz – Chemik Police 0:0
Nielba Wągrowiec – Pogoń II Szczecin 1:5 (1:2). Bramki: 0:1 Starzycki (1), 0:2. Starzycki (2),1:2 Steinke (6), 1:3 Kwiecień (49), 1:4 Maćkowski (68), 1:5 Starzycki (82).
KP Starogard Gdański – Jarota Jarocin 2:5 (2:3). Bramki: 0:1 Bartoszak (3), 1:1 Hirsz (6), 2:1 Kowalczyk (9), 2:2 Bartoszak (22), 2:3 Bartoszak (26), 2:4 Niedźwiedzki (77), 2:5, Piekarski (84), 2:6 Matuszak (90+2).
Kotwica Kołobrzeg – Mieszko Gniezno 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Castelinho (58), 2:0 Ednilson Furtado (81).
Gwardia Koszalin – Radunia Stężyca 0:1
Pomorzanin Toruń – Bałtyk Gdynia 0:2 .
GKS Przodkowo – Bałtyk Koszalin 0:0
Flota Świnoujście – Unia Janikowo 3:1
Świt Skolwin Szczecin – Górnik Konin 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 Nagamatsu (10), 2:0 Kapelusz (37), 3:0 Kapelusz (76), 3:1 Więcek (87).
Gryf Wejherowo – Elana Toruń (przełożony na 2 września)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani