Udany powrót siatkarek SKF Politechnika Poznańska na ligowe parkiety. Poznanianki wygrały za trzy punkty

Siatkarki SKF Politechnika Poznańska miały po sobotnim meczu powody do radości
Siatkarki SKF Politechnika Poznańska miały po sobotnim meczu powody do radości Fot. Archiwum SKF Politechnika Poznańska
Mecz w Poznaniu był wyczekiwany przez kibiców drugoligowego zespołu akademiczek, bowiem od dawna nie mieli oni okazji zobaczyć swojej ekipy na własnym terenie.

Przed początkiem spotkania po stronie Poznania miała miejsce przykra sytuacja, gdyż kontuzji doznała środkowa Karolina Kohut, którą odwieziono na konsultację do szpitala.

Początek meczu to wyrównana walka z obu stron. W środkowym fragmencie pierwszego seta siatkarki Marcina Grocia wypracowały przewagę i finiszowały z wygraną 25:22.

W drugim secie początek zapowiadał duże emocje, ale przy własnej zagrywce siatkarki SKF Politechniki zdobyły kilku punktową przewagę i finiszowały z wygraną w drugim secie 25:18.

Trzeci set dopełnił dzieła i poznanianki finiszowały z wygraną 25:17 i w całym spotkaniu 3:0.

Na pochwały zasłużyła dziś drużyna, a każda z siatkarek ma swój udział w sukcesie.

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.

Za tydzień o godz. 18 zawodniczki z Poznania rozegrają wyjazdowe spotkanie we Włocławku.

SKF Politechnika Poznańska - Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0(25:22, 25:18, 25:17)
Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Radzewicz, Grzeca, Kucner, Halczak, Przybylska(l) oraz: Bińczycka, Bogacz.
Trener: Marcin Groć.