Ulica Żołnierzy Wyklętych i skwer prof. Janusza...

  Ulica Żołnierzy Wyklętych i skwer prof. Janusza Ziółkowskiego

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Żołnierze Wyklęci mają swoją ulicę w Poznaniu. Natomiast skwer na Grunwaldzie będzie nosił imię prof. Janusza Ziółkowskiego, ocjologa, działacza społecznego, senatora I kadencji, szef Kancelarii Prezydenta RP.
  Żołnierze Wyklęci mają swoją ulicę w Poznaniu. Radni jednomyślnie zdecydowali na wtorkowej sesji o nadaniu takiej nazwy jednej z ulic na Strzeszynie. To droga prowadząca od ul. Koszalińskiej w kierunku północno-wschodnim.

  Andrzej Krygier, dyrektor Geopozu tłumaczy, że ta nazwa wpisuje się w nazewnictwo ulic obowiązujące w tym rejonie Poznania. Znajdują się tutaj ulice upamiętniające żołnierzy zasłużonych w walce o wolność Polski, m.in. A.E. Fieldorfa, W. Pileckiego czy J. Piwnika.

  Z kolei skwer u zbiegu ul. Grochowskiej i Marcelińskiej będzie nosił imię prof. Janusza Ziółkowskiego, socjologa, działacza społecznego, senatora I kadencji, szef Kancelarii Prezydenta RP.

  - Jest chęć Ogrodu Botanicznego, by skwer uczynić ładniejszym - dodaje prof. Antoni Szczuciński, radny SLD.

  Na Ratajach powstała ulica Maltańska, drogę wewnętrzną w rejonie Gościnnej Gospodarskiej i Serdecznej nazwano Popularną. Ale to nie jedyne zmiany, dotyczące nadania lub zniesienia nazw ulic, które podjęli wczoraj radni.

  - Większość ma charakter porządkowy - wyjaśnia prof. A. Szczuciński. - Geopoz chciał dostosować dawne nazwy do stanu faktycznego. Np. na os. Batorego ulice Smoleńska czy Litewska istnieją jedynie na planach, bo w rzeczywistości przebiegałyby przez środek budynków.

  Zniesiono nazwę m.in. ulic: Dusznej (będzie zlikwidowana), Doleńskiej (znajdują się na niej bloki), Powojowej (rośnie na niej las).

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo