Uniwersjada 2017. Kacper Majchrzak ze srebrem na pływalni!

Pawel Hochstim
Paweł Hochstim
Polski pływak Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Wynikiem 1:46,19 Majchrzak ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

- Świetny finisz miał kolega na torze obok i dzisiaj on cieszy się ze zwycięstwa. Niedawno spotkaliśmy się na zawodach Pucharu Świata i wtedy ja byłem górą. Zrobiłem krok do przodu, ustanowiłem nowy rekord Polski i rekord życiowy. Super – mówił szczęśliwy Majchrzak.

Polak rozpoczął finałowy wyścig bardzo spokojnie, na początku był z tyłu, ale na drugiej pięćdziesiątce zaczął przesuwać się do przodu. Pięćdziesiąt metrów przed metą był trzeci i finiszował razem z Danasem Rapsysem. Obaj minęli prowadzącego Rosjanina Michaiła Vekoviszczewa, ale lepszy okazał się Litwin.

To czwarty medal zdobyty jak na razie przez polskich sportowców w Tajpej. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli trzy krążki w turniejach indywidualnych szpadzistów – Aleksandra Zamachowska złoty, Kamila Pytka srebrny, a Filip Broniszewski brązowy.

Materiał oryginalny: Uniwersjada 2017. Kacper Majchrzak ze srebrem na pływalni! - Dziennik Łódzki