Uniwersytet Ekonomiczny wyróżniony w rankingu Eduniversal

  Uniwersytet Ekonomiczny wyróżniony w rankingu Eduniversal

  Anna Solak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prof. Cezary Kochalski, prorektor ds. Strategii i Rozwoju UEP z nagrodą dla uczelni.
  1/3
  przejdź do galerii

  Prof. Cezary Kochalski, prorektor ds. Strategii i Rozwoju UEP z nagrodą dla uczelni.

  W największym zestawieniu aż tysiąc uczelni ze 154. krajów rywalizuje o nagrodę prestiżowego rankingu Eduniversal. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zdobył pierwsze miejsce w jednej z kategorii tego konkursu. Prócz tego, został doceniony pod kątem największej liczby wyróżnionych programów studiów.
  Aż 14 programów edukacyjnych realizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny weszło na listę najlepszych ofert studiów kompilowaną przez Eduniversal. To bezkonkurencyjny wynik w skali kraju. Taką ilością docenionych programów nie może się poszczycić żadna inna uczelnia w Polsce. Kryteriami ich oceny były m.in. opinie działów HR wiodących firm i samych studentów oraz wysokość wynagrodzeń tych ostatnich w ich pierwszym miejscu pracy. Prócz tego UE zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Excellent Business Scholl”, otrzymując trzy tak zwane „palmy”, spośród pięciu możliwych do zdobycia. – W rozumieniu organizatorów oznacza to uczelnię o bardzo silnej pozycji w kraju i z licznymi kontaktami międzynarodowymi – wyjaśnia prof. Cezary Kochalski, prorektor ds. strategii i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego.

  Oznacza to, że Uniwersytet Ekonomiczny jest najlepszą polską szkołą biznesową na tym poziomie. Inne uczelnie biorące udział w konkursie to m.in. Uniwersytet Gdański i Warszawski, Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu czy Szkoła Główna Handlowa. Ta ostatnia okazała się bezkonkurencyjna w najwyższej kategorii, zdobywając aż 5 konkursowych palm. Najlepszą uczelnią biznesową świata została tradycyjnie Harvard Business Scholl.

  Jak wyróżnienie przełoży się na realne zainteresowanie kandydatów na studia? - Eduniversal to ranking przeznaczony przede wszystkim dla obcokrajowców, którzy często biorą go pod uwagę podczas wyboru zagranicznego miejsca studiów – mówi prof. Kochalski. – Dla nas o wiele ważniejszy od kategorii palm jest ranking programów Masters, czyli w naszym przypadku najlepszych specjalizacji – dodaje. Ranking ten powstaje w oparciu o ankiety przeprowadzane przez francuską firmę Eduniversal Group, będącą autorem zestawienia i organizatorem konkursu.

  Ranking Eduniversal powstał już po raz szósty. To dość skomplikowane zestawienie, które można czytać na kilka sposobów, m.in. pod kątem określonych kategorii lub regionów geograficznych. Poznańska uczelnia, obok 81 szkół (w tym 12. z Polski) z ponad dwudziestu krajów walczyła o głosy w grupie „Europa Wschodnia”. Czyje głosy zadecydowały o ostatecznym wyniku? W przypadku przyznawania palm - dziekanów rywalizujących ośrodków (to właśnie oni rekomendowali poszczególne kandydatury), zaś w przypadku programów studiów – ocena merytoryczna oparta na niezależnych badaniach Eduniversal.

  Przedstawiciele poznańskiej uczelni liczą na to, że wyróżnienie przyznane im w Indiach zachęci młodych ludzi, by właśnie tu chcieli rozpocząć swoją naukę. – To dla nas ogromny sukces w skali międzynarodowej – mówi Sylwia Jarmuż z UE – Mam nadzieję, że przełoży się w przyszłości na liczbę naszych studentów – dodaje.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo