Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste złożenie kwiatów na grobie primadonny z Poznania. Setna rocznica urodzin Antoniny Kaweckiej [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
Kwiaty złożono w rocznicę 100 urodzin Antoniny Kaweckiej.
Kwiaty złożono w rocznicę 100 urodzin Antoniny Kaweckiej. Robert Woźniak
W poniedziałek, 16 stycznia odbyło się uroczyste złożenie kwiatów na grobie poznańskiej divy operowej, Antoniny Kaweckiej. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Junikowo. Udział w nim brała m.in. Gabriela Kulesza, córka Antoniny Kaweckiej. Po południu o godz. 16 będzie miał miejsce koncert jubileuszowy pod honorowym patronatem prezydenta, Andrzeja Dudy.

Uroczyste złożenie kwiatów na grobie Antoniny Kaweckiej

Na poniedziałek, 16 stycznia przypada setna rocznica urodzin Antoniny Kaweckiej, słynnej primadonny z Teatru Wielkiego w Poznaniu. To jedna z najbardziej uzdolnionych śpiewaczek, którą pokochały tysiące poznaniaków.

W Teatrze Wielkim w Poznaniu odgrywała rolę m.in. Aidy, Izoldy, Halki i popularnej Toski. Artystka urodziła się w Warszawie, ale od 1947 roku związana była z Poznaniem. Zachwycił się nią Zygmunt Latoszewski, dyrektor opery poznańskiej. Początkowo śpiewała partie mezzosopranowe, ale później zaczęła śpiewać sopranowe, czym zachwyciła publiczność.

W poniedziałek, 16 stycznia o godz. 16 odbędzie się koncert Antonina Kawecka. W Auli Uniwersyteckiej zaprezentuje się Iwona Sobotka (sopran), Magdalena Nowacka (sopran), Gosha Kowalinska (mezzosopran), Dominik Sutowicz (tenor) i Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszko w Poznaniu pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego. W repertuarze – najpiękniejsze partie wokalne Kaweckiej.

Obserwuj nas także na Google News

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Pod placem im. Adama Mickiewicza, znajduje się schron przeciwlotniczy z czasów II Wojny Światowej. Do tej pory zwiedzanie schronu było jednorazowym wydarzeniem, ale organizatorzy z Poznańskiej Grupy Eksploracyjnej nie wykluczają możliwości ponownego zwiedzania bunkra.Szczelina przeciwlotnicza ma blisko 200 metrów długości korytarzy. Na co dzień wejście jest niedostępne, ponieważ wchodzi się do niego poprzez pomieszczenie techniczne, odpowiadające m.in. za oświetlenie placu Trzech Krzyży.Zobacz zdjęcia z wnętrza schronu --->

Zobacz, jak wygląda tajemniczy schron z drugiej wojny świato...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski