Urzędnicy rozdawali za darmo flagi na poznańskim Starym...

  Urzędnicy rozdawali za darmo flagi na poznańskim Starym Rynku. Radna PiS: Chcieli upokorzyć ludzi!

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Tłumy poznaniaków przyszły na Stary Rynek po darmowe flagi narodowe
  1/21
  przejdź do galerii

  Tłumy poznaniaków przyszły na Stary Rynek po darmowe flagi narodowe ©Łukasz Gdak

  Lidia Dudziak, radna PiS twierdzi, że ten, kto wymyślił darmowe rozdawanie biało-czerwonych flag na poznańskim Starym Rynku, chciał upokorzyć ludzi. A rozdawali je zastępcy prezydenta Jacka Jaśkowiaka i skarbnik miasta.
  Akcję w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadził Urząd Miasta Poznania. Jej organizatorzy nie przewidzieli, że spotka się ona z tak dużym zainteresowaniem. Po flagi ustawiła się długa kolejka, doszło do przepychanek i wyrwania sobie narodowej flagi.

  Czytaj także: Poznań: Kolejka po flagi Polski na Starym Rynku. Wyszarpywano sobie biało-czerwone [ZDJĘCIA]

  Relacja z tego zdarzenia wywołała ożywioną dyskusję w internecie na profilu „Głosu”. - Żenada, upokarzające, wstyd! - tak niektórzy internauci komentowali tę sytuację. Część wskazywała, że to wyborcy PiS biją się o biało-czerwoną. Zdaniem natomiast Lidii Dudziak, radnej PiS, w ten sposób pomysłodawcy akcji chcieli upokorzyć mieszkańców.

  Radnej PiS z odsieczą przyszedł Donald Adamowicz, który napisał na FB: „Popieram krytykę większości z Was. Faszystowskie mochery rzuciły się na biało-czerwoną flagę co jest obrzydliwą demonstracją miłości do Polski. Postępowa poznańska "elyta" popiera Tęczowego Jacka i jego tęczowe proporce, a biało-czerwoną się brzydzi i do ręki nie weźmie, choćby dawano ją za darmo”.  Inni nie włączali się w „polityczną” awanturę tylko zastanawiali się, czy ci co dostali flagi wywieszą je.

  Śledź dyskusję na naszym fanpage'u:


  POLECAMY:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo