MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy w KontenerART. Doradzą, jak wnioskować o dotację na kulturę

CYP
Konsultacje dla NGO już w poniedziałek
Konsultacje dla NGO już w poniedziałek Waldemar Wylegalski
Ruszył kolejny konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych. Jak skutecznie ubiegać się o miejską dotację na kulturę i uchronić przed możliwymi błędami, doradzą już w poniedziałek w KontenerART urzędnicy z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta Poznania.

W dodatkowym konkursie na miejską dotację brać mogą projekty edukacyjne i wydawnicze, a także związane z pamięcią historyczną i przestrzenią publiczną. To dla wnioskodawców ostatni dzwonek - więcej takich możliwości w 2014 roku miasto nie przewiduje. Do podziału między wnioskodawców czeka kwota 200 tys. złotych.

Wiele ze zgłaszanych wniosków przepada przez uchybienia - zarówno formalne, wynikające z niedopełnienia wymogów ustawowych, jak i merytoryczne, jak niezgodność wydarzenia z aktualnymi priorytetami kulturalnymi miasta.

- Wątpliwości w ocenie formalnej projektów staramy się interpretować na korzyść wnioskodawców, tak aby komisje konkursowe miały jak najszerszy wybór. Dlatego podkreślamy: jeszcze w trakcie przygotowywania wniosku, każdy może przyjść do nas osobiście albo zadzwonić i rozwiać wątpliwości, jak należy go wypełnić – mówi zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa UM, Marcin Kostaszuk i zaprasza przedstawicieli NGO do KontenerART.

Podczas poniedziałkowego spotkania, urzędnicy wyjaśnią, co trzeba zrobić, by pomysł przełożyć na wniosek o dotację, jakie wymogi formalne należy spełnić i według jakich kryteriów oceniane będą pomysły. Zaprezentują też aktualne priorytety Poznania w dziedzinie kultury.

Konsultacje rozpoczną się o godzinie 14 i potrwają do 17.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski