Urzędników nie żal

  Urzędników nie żal

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Urzędników nie żal
  Kiedy biją obcokrajowca, w internecie aż huczy od oburzenia. Jedni pomstują na sprawców, inni wieszczą, że już jesteśmy brunatnym miastem. O ile z drugim stwierdzeniem nigdy się nie zgodzę, pierwsza reakcja jest zupełnie naturalna, tak bowiem każdy uczciwy obywatel powinien odpowiadać na agresję. Każdą agresję. Co innego kiedy dotyczy ona urzędnika lub nauczyciela, wtedy, takie odnoszę wrażenie, nikt poza policją i prokuraturą zdarzeniem się nie przejmuje.
  Urzędników nie żal
  CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST


  Nagle brakuje osób bijących na alarm tak, jakby funkjonariusz publiczny był mniej wartościowy niż student, dajmy na to, ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Gdzie wtedy są etatowi siewcy tolerancji brzydzący się wulargnością i brutalnością dresiarza, kibola, nacjonalisty? Ano rozprawiają dalej o niejednokrotnie wydumanych problemach, pompując je w nieskończoność, ale nie przekuwając balona, bo o czym wtedy dyskutowaliby dniami i nocami?

  Ostatni przykład oblania kwasem urzędnika z Tarnowa Podgórnego ewidentnie pokazuje, iż wrażliwość wielu z nas jest mocno wybiórcza, fragmentaryczna, dopasowana tylko i wyłącznie do poglądów politycznych. A kiedy kolejny świr zaatakuje i nie wystarczy mu już włożenie na głowę kubła nauczycielowi lub oszpecenia urzędnika, może już być za późno na mędrkowanie, epatowanie pseudosocjologicznym bełkotem, wyciąganie daleko idących wniosków z incydentalnych zdarzeń. No ale co tam, przecież to tylko zwyczajny urzędnik, do tego Polak i pewnie katolik. A tacy to przecież są zazwyczaj sprawcami, a nie ofiarami agresji.Prawda?

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Błażej na Boga

  współczesny głupek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  wstąpiłeś do ISIS czy do Gminy Żydowskiej. Strach mnie oblatuje.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo