Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uszkodzone rogatki na przejeździe na ul. Naramowickiej w Poznaniu. Naprawa potrwa do poniedziałku

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
15 stycznia nad ranem rogatka na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Naramowickiej w Poznaniu została uszkodzona przez samochód przejeżdżający. Radni osiedla Naramowice oraz PKP proszą kierowców o ostrożność. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku, 18 stycznia. PKP zapewnia, że usterka zostanie naprawiona właśnie do tego czasu. (Zdjęcie ilustracyjne)
15 stycznia nad ranem rogatka na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Naramowickiej w Poznaniu została uszkodzona przez samochód przejeżdżający. Radni osiedla Naramowice oraz PKP proszą kierowców o ostrożność. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku, 18 stycznia. PKP zapewnia, że usterka zostanie naprawiona właśnie do tego czasu. (Zdjęcie ilustracyjne) archiwum
15 stycznia nad ranem rogatka na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Naramowickiej w Poznaniu została uszkodzona przez przejeżdżający samochód. Radni osiedla Naramowice oraz PKP proszą kierowców o ostrożność. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku, 18 stycznia. PKP zapewnia, że usterka zostanie naprawiona właśnie do tego czasu.

15 stycznia rogatka na przejeździe kolejowym na ul. Naramowickiej została uszkodzona. O usterce poinformowała Rada Osiedla Naramowice.

Niesprawność potwierdza też PKP.

- Dziś (red., czyli 15 stycznia) nad ranem kierowca samochodu osobowego uszkodził rogatkę na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Naramowickiej w Poznaniu. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja - informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Linii Kolejowych.

Zniszczeniu uległ mechanizm otwierający i zamykający zaporę. - Urządzenie zostanie naprawione do poniedziałku ze względu na konieczność sprowadzenia odpowiednich części. Do tego czasu na przejeździe obowiązują dodatkowe procedury bezpieczeństwa: skrzyżowanie zostało oznakowane, a prędkość pociągów została ograniczona do 20 km/h. Zapewnia to bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym - wyjaśnia Radosław Śledziński.

Przypominamy, że zbliżając się do przejazdu kierowcy, rowerzyści i piesi muszą zachować ostrożność, a mimo że przy sprawnych rogatkach nie jest konieczne zatrzymanie się, to i tak zalecamy takie zachowanie. To zwiększa bezpieczeństwo na przejazdach.

- Zgodnie z przepisami – użytkownicy dróg, zbliżając się do przejazdu kolejowo-drogowego, za każdym razem powinni zachować szczególną ostrożność. Zalecamy zatrzymanie się i upewnienie, czy do skrzyżowania nie zbliża się pociąg. Ignorowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa to najczęstsze przyczyny zdarzeń na liniach kolejowych. Za 99 procent z nich odpowiedzialni są nieostrożni kierowcy - dodaje rzecznik PKP.

W Wielkopolsce kolej nadzoruje około 1300 przejazdów i przejść przez tory. W samym Poznaniu takich zabezpieczonych przejazdów drogowo-kolejowych jest około 50.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa PKP Polskie Linie Kolejowe oznaczyły nią wszystkie przejazdy w Polsce. - Żółte Naklejki znajdują się na słupkach rogatek lub po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja. Można na nich znaleźć indywidualny numer przejazdu, numer alarmowy 112, z którego należy korzystać w przypadku stwierdzenia zagrożenia życia lub zdrowia na przejeździe oraz numer techniczny, przeznaczony do zgłaszania ewentualnych usterek - mówi Radosław Śledziński.

Korzystanie z Żółtej Naklejki umożliwia sprawną reakcję służb. Do tej pory operatorzy numeru alarmowego odebrali już 10476 zgłoszeń z Żółtej Naklejki. W 358 przypadkach, dzięki specjalnemu szybkiemu połączeniu, wstrzymano ruch pociągów i wezwano pomoc, w kolejnych 737 zgłoszeniach ograniczono prędkość jazdy pociągów, zapewniając bezpieczeństwo podróżnym i korzystającym z przejazdów.

Lokomotywa parowa w Poznaniu.

W ostatnich latach w Poznaniu i okolicach dochodziło do wielu wypadków samochodowych, w których śmierć ponosili piesi. Wśród nich były m.in. tragiczne wypadki na Dębcu, Łazarzu, Wierzbięcicach, Sołaczu, Grunwaldzie czy Murowanej Goślinie. Poznań był wstrząśnięty po tym, jak motornicza śmiertelnie potrąciła 8-letniego chłopca na przejściu dla pieszych, a kilka miesięcy później 69-letnia kobieta śmiertelnie potrąciła 8-letnią dziewczynkę, która przechodziła na zielonym świetle przez pasy. Przedstawiamy najgłośniejsze wypadki samochodowe w ostatnich latach, w których śmierć ponieśli piesi.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Poznań: Najgłośniejsze wypadki drogowe w ostatnich latach. J...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski