Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga kierowcy - zmiany na ul. Langiewicza i Filareckiej w Poznaniu - przeparkujcie samochody!

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
W piątek 9 kwietnia ZDM wprowadza nową organizację ruchu na ul. Langiewicza i Filareckiej
W piątek 9 kwietnia ZDM wprowadza nową organizację ruchu na ul. Langiewicza i Filareckiej ZDM
W piątek, 9 kwietnia rozpoczynają się prace drogowe na ul. Langiewicza i Filareckiej – to wykonane nowego oznakowania i wyznaczenie miejsc postojowych w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

Ulica Langiewicza pozostanie dwukierunkowa na odcinki od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Dąbrówki, natomiast na pozostałym odcinku wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu od ul. Dąbrówki w stronę ul. Zmartwychwstańców. Inaczej też będzie wyglądać parkowanie: na całym odcinku ul. Langiewicza z wyjątkiem południowej strony ulicy przy skwerze Bogdana Jańskiego postój będzie dopuszczony na miejscach równoległych, a przy skwerze zachowane zostanie parkowanie prostopadłe. Miejsc będzie mniej – te, które teraz są położone zbyt blisko przejść dla pieszych lub skrzyżowań, zostaną zabezpieczone przed nielegalnym postojem słupkami. Wyznaczone zostaną również trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

- Na odcinku od ul. Dąbrówki do Zmartwychwstańców wprowadzony będzie kontraruch rowerowy – informuje Zarząd Dróg Miejskich. - Skrzyżowania ul. Langiewicza z ul. Filarecką, Dąbrówki i Zmartwychwstańców staną się równorzędne, a cała ul. Langiewicza włączona zostanie do strefy ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

od 16 lat

Organizacja ruchu na Filareckiej

Jeden kierunek ruchu będzie wprowadzony na ul. Filareckiej od ul. Langiewicza do Traugutta, a miejsca parkingowe równoległe wprowadzone będą po wschodniej stronie ulicy pomiędzy ul. Langiewicza i Pamiątkową. Wszystkie skrzyżowania w ciągu ul. Filareckiej staną się równorzędne i również będą objęte strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Będą wywozić samochody

- Podczas prac na ul. Langiewicza i Filareckiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się - podkreśla ZDM. - Informujące o tym znaki drogowe zostały ustawione w terenie minimum 5 dni przed rozpoczęciem robót. Przypominamy, że pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Zobacz też:

Kierowcy których aut mają najwięcej wypadków i kolizji? Specjalny ranking przygotowali eksperci porównywarki rankomat.pl, którzy przeanalizowali deklaracje ubezpieczających się za jej pośrednictwem. Sprawdzili, ilu posiadaczy danego modelu samochodu zgłosiło wypadek lub kolizję i wytypowali właścicieli najbardziej szkodowych aut. Co ciekawe w czołówce zabrakło BMW. Sprawdź ranking ------>

Kierowcy BMW powodują najwięcej wypadków? To mit! Oto samoch...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski