Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uwaga kierowcy! Zmieni się organizacja ruchu na poznańskim Łazarzu. W poniedziałek rozpoczyna się przebudowa Jarochowskiego

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
W poniedziałek rozpocznie się przebudowa ulicy Jarochowskiego w Poznaniu. Kierowcy i mieszkańcy Łazarza powinni liczyć się z utrudnieniami. W związku z prowadzonymi pracami dwukrotnie zmieni się tutaj organizacja ruchu, zostały wyznaczone objazdy. Inwestycja ma zakończyć się na przełomie roku.
W poniedziałek rozpocznie się przebudowa ulicy Jarochowskiego w Poznaniu. Kierowcy i mieszkańcy Łazarza powinni liczyć się z utrudnieniami. W związku z prowadzonymi pracami dwukrotnie zmieni się tutaj organizacja ruchu, zostały wyznaczone objazdy. Inwestycja ma zakończyć się na przełomie roku. Waldemar Wylegalski
Jezdnia i chodniki zyskają nową nawierzchnię, wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie, pojawią się zatoki parkingowe – tak po przebudowie będzie wyglądać Jarochowskiego. Zmieni się tutaj także organizacja ruchu, nie będzie tranzytu, a na ulicy będzie obowiązywać strefa Tempo 30. Ruch samochodowy zostanie uspokojony. Będzie bezpieczniej.

Przebudowa Jarochowskiego na odcinku od Wyspiańskiego do Chociszewskiego rozpocznie się w poniedziałek. W związku z tym kierowcy powinni zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w tym rejonie Poznania. - Planowane prace budowlane potrwają około pięciu miesięcy - mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja ma się zakończyć na przełomie 2020 i 2021 roku. - Poprawi się nie tylko stan techniczny zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników, ale również bezpieczeństwo pieszych przez zastosowanie między innymi wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających – twierdzi prezes Litka.

Wyniesione skrzyżowania pojawią się przy skrzyżowaniu z Limanowskiego oraz przy ul. Sczanieckiej. Przewiduje się również wprowadzenie ograniczenie maksymalnej prędkości jazdy do 30 km/h. Wdrożenie tutaj elementów, mających na celu uspokojenie ruchu w tej części Łazarza, pozwoli na demontaż sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego.
- Istotne będą również nasadzenia zieleni i uporządkowanie parkowania – wskazuje Justyna Litka.

Czytaj też: Poznań: Budują trasę tramwajową na Naramowice. Zobacz nowe zdjęcia i sprawdź, co tam się dzieje!

Warto dodać, że zostanie tutaj posadzonych około 60 sztuk drzew - platanów i ambrowców. Nowe nasadzenia zaplanowano również w pasie zieleni, pojawi się tutaj ponad 2,8 tys. krzewów, w tym między innymi róże, a w miejscach zacienionych, pod drzewami nasadzony zostanie bluszcz.

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. Najpierw wykonawca przystąpi do robót na odcinku między Chociszewskiego a Sczanieckiej. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu tranzytowego. Będzie tu obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę Chociszewskiego, ale wyłącznie dla służb miejskich oraz mieszkańców, aby zapewnić im dojazd do domu. Samochody trzeba pozostawiać w innych miejscach, ponieważ miejsca parkingowe zostaną wyłączone z użytkowania.

Sprawdź także: Pierwszy etap przebudowy torowiska na Wildzie ma rozpocząć się w lipcu, a drugi w przyszłym roku. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

Piesi i rowerzyści będą mogli tędy się poruszać. Przy skrzyżowaniach Jarochowskiego z Potworowskiego oraz z Sczaniecką zostaną zachowane przejścia dla pieszych, choć wraz z postępującymi pracami mogą one nieco zmienić lokalizację.

Po koniec września ma się rozpocząć drugi etap prac, który obejmie ul. Jarochowskiego na odcinku od Sczanieckiej do Wyspiańskiego. Wtedy po raz kolejny zmieni się organizacja ruchu. Wspomniany fragment Jarochowskiego zostanie zamknięty, dla służb miejskich oraz mieszkańców dopuszczony będzie ruch jednokierunkowy w stronę Chociszewskiego. Ulicami prostopadłymi nie będzie można przejechać przez Jarochowskiego. Zmieni się organizacja ruchu na ul. Niegolewskich – pomiędzy Bogusławskiego a Jarochowskiego. Zostanie tutaj wprowadzony ruch dwukierunkowy. Objazdy będą prowadzić tymi samymi ulicami co w pierwszym etapie inwestycji.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski