Uwaga pasażerowie poznańskiego MPK! Na Winogrady nie będą kursować tramwaje. W sobotę rusza remont torowiska, potrwa do końca sierpnia

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Prace remontowe będą prowadzona na Roosevelta ((od wjazdu na PST do przystanku Poznańska), skrzyżowaniu Al. Wielkopolskiej i Pułaskiego (w tym wymiana łuku torowiska na Małopolskiej/Wołyńskiej), Pułaskiego (od Al. Wielkopolskiej do ul. Przepadek), Przełajowej (od ul. Winogrady do budowanej trasy na Naramowice)
Prace remontowe będą prowadzona na Roosevelta ((od wjazdu na PST do przystanku Poznańska), skrzyżowaniu Al. Wielkopolskiej i Pułaskiego (w tym wymiana łuku torowiska na Małopolskiej/Wołyńskiej), Pułaskiego (od Al. Wielkopolskiej do ul. Przepadek), Przełajowej (od ul. Winogrady do budowanej trasy na Naramowice) Łukasz Gdak
Uwaga pasażerowie MPK! W sobotę rozpocznie się remont trasy tramwajowej do pętli Wilczak, który potrwa do końca sierpnia. Zamknięte zostaną trzy pętle: Wilczak, Połabska i Piątkowska. Kursowanie na trzech liniach tramwajowych zostanie zawieszone, a dwie zmienią trasę.

Modernizacja obejmie fragmenty torowisk, które w większości nie były remontowane od połowy lat 90., a w przypadku torów na ul. Przełajowej od połowy lat 80. ubiegłego stulecia.

- Kompleksowy remont torowiska ma na celu podniesienie jego jakości i trwałości. Przeprowadzone teraz prace będą procentowały w przyszłości, zapewniając po uruchomieniu trasy na Naramowice pewny, wygodny, bezpieczny i sprawny przejazd tramwajem do centrum – zapewnia Marek Grzybowski, wiceprezes MPK.

Prace remontowe będą prowadzona na Roosevelta (od wjazdu na PST do przystanku Poznańska, wymiana nawierzchni torowej i drogowej), skrzyżowaniu Al. Wielkopolskiej i Pułaskiego (remont węzła rozjazdowego, przystanków, wymiana łuku torowiska na Małopolskiej/Wołyńskiej), Pułaskiego (od Al. Wielkopolskiej do ul. Przepadek, wymiana nawierzchni torowej i drogowej na przejazdach), Przełajowej (od ul. Winogrady do budowanej trasy na Naramowice, kompleksowy remont torowiska i przystanków).

Zobacz też: Poznań: Budują trasę tramwajową na Naramowice. Zobacz nowe zdjęcia i sprawdź, co tam się dzieje!

- Przygotowany wspólnie z MPK plan remontów został tak opracowany, żeby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i pasażerów transportu publicznego – mówi Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora ZTM. - W miarę możliwości, w jednym terminie są wykonywane wszystkie roboty mające wpływ na funkcjonowanie komunikacji na jednej trasie. Tak będzie między innymi w przypadku prac na trasie prowadzącej na Winogrady.

Na czas robót zawieszone zostanie kursowanie tramwajów nr 3 i 4 (Wilczak, Połabska) oraz 11 (Piątkowska). Inną trasą pojadą tramwaje 9 i 10. „ Dziesiątka” będzie jeździć z Dębca przez Wildę, most Teatralny, centrum, rondo Śródka, rondo Rataje na Starołękę. Natomiast „dziewiątka” z Dębca pojedzie obecną trasą do Fredry, na moście Teatralnym skręci w lewo i dalej przez Kaponierę, Św. Marcin wróci starą trasą na Dębiec.

W godzinach szczytu częściej będą kursować autobusy 169 (co 12 minut), 193 (co 15 minut), natomiast 190 będzie jeździł co 15 minut także poza szczytem. Na Winogradach dodatkowo zostanie zmieniony przebieg trasy linii 169, autobus pojedzie ul. Winogrady.

Dobra wiadomość jest taka, że od soboty na trasę wraca tramwaj nr 7, bo końca dobiega wymiana sieci trakcyjnej na Przybyszewskiego.

Sprawdź też:

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
szczonek Genas

W czasie wakacji odetchną mieszkańcy ul. Murawa czy Winiar. Nie będzie tego strasznego hałasu i łomotu, który powodują tramwaje. Niby mamy XXI wiek, a torowisko jest zbudowane według technologii sprzed 100 lat (brak szlifów, częste dziury między łączonymi szynami, brak ich wygłuszenia). Koła wozów też bez specjalnych nakładek. Dodatkowo koła poznańskich tramwajów są chyba produkowane u przysłowiowego Zenka spod Szmotuł - toczone na planie prostokątnej elipsy ze zdobieniami w kształcie morskich fal. Niby śmieszne, ale nie jest do śmiechu lokatorom na Zamenhofa, Winiarach czy Wierzbięcicach. W ich mieszkaniach normy hałasu są naginanie przekroczone. To samo z wibracjami.

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie