Uwaga! Plaga oszustw. Ofiarami osoby starsze

  Uwaga! Plaga oszustw. Ofiarami osoby starsze

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uwaga! Plaga oszustw. Ofiarami osoby starsze

  ©Dariusz Gdesz

  - Jest plaga oszustw na „legendę” - twierdzi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Tylko we wtorek policja odnotowała sześć przypadków usiłowania wyciągnięcia pieniędzy od osób starszych.
  Uwaga! Plaga oszustw. Ofiarami osoby starsze

  ©Dariusz Gdesz

  We wtorek policja kilka razy była informowana o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy na „legendę” od osób starszych. Tym razem oszuści udają policjanta Andrzeja Kulę z Komendy Wojewódzkiej Policji przy ulicy Kochanowskiego w Poznaniu.

  - Telefonujący do osoby starszej próbuje wzbudzić w niej poczucie zagrożenia. Wmawia jej, że może stracić oszczędności życia i proponuje oddanie pieniędzy do depozytu. Pieniędzmi ma się zaopiekować policjant Andrzej Kula z komendy przy Kochanowskiego – opowiada Andrzej Borowiak. I apeluje: - Prosimy ostrzec swoje babcie, dziadków, rodziców, że dochodzi do takich prób wyłudzeń.

  Oszustwa na tzw. legendę zdarzają się często. Przestępcy podają się na przykład za pracowników administracji, ZUS-u, NFZ-u, członków rodziny, krewnych, znajomych wnuczka, znajdującego się w dramatycznej sytuacji, który natychmiast potrzebuje pieniędzy. Trzeba zachować czujność. Nie wpuszczać takich osób do mieszkania, zatelefonować do administracji spółdzielni, by potwierdzić np. kontrolę instalacji wodno-kanalizacyjnej czy do rodziny celem ustalenia co dzieje się z dawno niewidzianym wnuczkiem.

  - Prosimy o ostrożność – podkreśla Andrzej Borowiak. I przypomina: - Jakiś czas temu ofiarą oszustwa „na legendę” padło pewne małżeństwo, które straciło 120 tysięcy złotych.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo