Victora Września - Lech Poznań 0:9. Kanonada w pierwszym sparingu

LEM
Marcin Robak w drugiej części spotkania skompletował hat-tricka
Marcin Robak w drugiej części spotkania skompletował hat-tricka Waldemar Wylegalski
W towarzyskim meczu rozegranym w ramach obchodów 85-lecia Victorii Września, piłkarze Lecha Poznań pokonali IV-ligowca 9:0 (3:0).

Piłkarze Lecha w pierwszym sparingu podczas przygotowań do nowego sezonu urządzili sobie prawdziwą kanonadę. Gospodarze grali ambitnie, ale niewiele mieli do powiedzenia w starciu z przedstawicielem ekstraklasy, a gdy w drugiej połowie opadli z sił, bronili się tylko, by nie przegrać wyżej.

Lech Poznań od początku uzyskał dużą przewagę i jedyną niewiadomą było, kiedy otworzy worek z bramkami.

Stało się to w 9 min, kiedy precyzyjnym strzałem popisał się Szymon Pawłowski. Potem dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dawid Kownacki (33 i 39).

Najskuteczniejszym zawodnikiem Kolejorza był jednak Marcin Robak, który w drugiej części skompletował hat-tricka (50, 72, 78). Dwa gole strzelił natomiast Kamil Jóźwiak (62 i 88), a jedno trafienie dodał jeszcze Kebba Ceesay (53).

W 85 min. arbiter na chwilę przerwał spotkanie, by kibice uczcili rocznicę powstania wrzesińskiego klubu, okolicznościową oprawą.

Lech Poznań zagrał w składzie: Jasmin Burić (46. Matus Putnocky) - Tomasz Kędziora (46. Kebba Ceesay), Maciej Wilusz, Dariusz Dudka (46. Lasse Nielsen), Robert Gumny (46. Dariusz Formella) - Łukasz Trałka (46. Jan Bednarek), Abdul Aziz Tetteh - Kamil Jóźwiak, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski - Dawid Kownacki (46. Marcin Robak).

Materiał oryginalny: Victora Września - Lech Poznań 0:9. Kanonada w pierwszym sparingu - Głos Wielkopolski