Podwyżki wynagrodzeń o tysiąc złotych, większa premia indywidualna i utrzymanie bonusów – to wyniki negocjacji płacowych w VW Poznań.

Negocjacje między zarządem firmy a jej załogą zakończyły się pod koniec listopada. W poniedziałek podano ich oficjalne wyniki.

Rozmowy trwały od września i choć jeszcze niedawno strony: NSZZ Solidarność i pracodawca miały rozbieżne stanowiska, to udało się doprowadzić do porozumienia.

W VW Poznań negocjacje płacowe odbywają się co trzy lata i przyciągają dużą uwagę nie tylko samych pracowników: fabryka jest największym pracodawcą w regionie i jednym z największych w kraju: w jej barwach, w czterech zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni pracuje ponad 10 tysięcy pracowników.

- Zawarte porozumienie obejmuje, oprócz podwyżek, również premie, bonus jubileuszowy oraz realizację większości z jedenastu postulatów wysuniętych przez związek zawodowy – informuje Dagmara Prystacka, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

I dodaje: - Pracownicy w VW Poznań otrzymają podwyżkę płacy zasadniczej o ponad 1000 zł. Podwyżka ta zostanie wprowadzona etapami od stycznia 2018, a końcowa wartość będzie osiągnięta po 25 miesiącach. Nowa premia indywidualna wzrasta o 60 procent, do 200 złotych miesięcznie. Dodatkowo utrzymano także bonus wakacyjny i bonus świąteczny.

Źródło: Agencja TVN

Jens Ocksen, prezes Zarządu VW Poznań, określił porozumienie w zakresie warunków płacowych jako możliwe do zaakceptowania pod względem ekonomicznym i bezpieczne w dłuższym okresie planowania.

Za co pracownicy VW dostaną 6500 zł? Czytaj na następnej stronie --->