Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Volkswagen Poznań rozpoczął kolejny rok działań charytatywnych. Przez ostatnie 11 lat do wielkopolskich organizacji trafiło 800 tys. złotych

MRT
Tylko w zeszłym roku w programie „1+1=3” wzięło udział 3949 pracowników Volkswagen Poznań, którzy zadeklarowali comiesięczne przekazywanie części wynagrodzenia dla Stowarzyszenia Równy Start.
Tylko w zeszłym roku w programie „1+1=3” wzięło udział 3949 pracowników Volkswagen Poznań, którzy zadeklarowali comiesięczne przekazywanie części wynagrodzenia dla Stowarzyszenia Równy Start. Volkswagen Poznań
Największy pracodawca w regionie, czyli spółka Volkswagen Poznań podsumowała 11 lat swoich działań charytatywnych. Przez ponad dekadę pracownicy spółki przeznaczyli 800 tys. zł ze swoich pensji na działalność organizacji pozarządowych z Wielkopolski. Najwięcej środków przekazano na rzecz dzieci przewlekle chorych i z niepełnosprawnościami.

Od 11 już lat w firmie Volkswagen Poznań działa program charytatywny „1+1=3”. Pracownicy spółki, biorący w nim udział, mogą w ramach tej akcji przeznaczyć część swojego comiesięcznego wynagrodzenia na cele charytatywne.

Każdego roku w drodze głosowania wybierają organizację z regionu Wielkopolski, która otrzymuje wsparcie przez kolejnych 12 miesięcy. Tylko w roku 2020 zebrano na ten cel ponad 136 tysięcy złotych, a od początku funkcjonowania programu suma wyniosła blisko 800 tysięcy złotych.

Przestronny i bardziej bezpieczny. W fabryce w Poznaniu ruszyła produkcja Volkswagena Caddy piątej generacji:

Źródło:
TVN 24

Pomoc dla Stowarzyszenia Równy Start

Tylko w zeszłym roku w programie „1+1=3” wzięło udział 3949 pracowników Volkswagen Poznań, którzy zadeklarowali comiesięczne przekazywanie części wynagrodzenia dla Stowarzyszenia Równy Start. Celem tej organizacji wspieranie działalności statutowej Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. św. Rocha w Poznaniu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek, a także pomoc w budowie ośrodka rehabilitacyjno-sportowego dla osób niepełnosprawnych. Na konto stowarzyszenia trafiło w ten sposób ponad 136 tysięcy złotych.

- Nasi podopieczni to osoby z niepełnosprawnością intelektualną i często też sprzężoną z ruchową. Przy ich różnych deformacjach i niepełnosprawnościach wymagana jest kompetentna pomoc. Poprzez zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wspomagającego pomagamy w ich usprawnianiu i poprawieniu komfortu ich życia

- mówi siostra Barbara Belchnerowska, prezes Stowarzyszenia Równy Start.

Ruszyła produkcja największego wariantu Volkswagena Caddy 5.

Volkswagen Poznań zaczął produkcję największej wersji Volksw...

Dzięki hojności pracowników Volkswagen Poznań stowarzyszenie mogło zakupić bardzo drogi sprzęt rehabilitacyjny: Innowalk, który jest wyjątkowym, zmechanizowanym urządzeniem medycznym. Zapewnia skuteczną pomoc w codziennej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami - dzieci i dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym, rozszczepem kręgosłupa, dystrofią mięśniową. Oprócz tego, z przekazanych funduszy zakupiono również dwie tężnie domowe wytwarzające mikroklimat zbliżony do morskiego powietrza nasyconego jodem, co jest szczególnie cenne przy rehabilitacji niepełnosprawnych, którzy nie mogą wyjechać na wakacyjny wypoczynek nad morze. Część środków finansowych przeznaczono też na zakup środków ochrony osobistej niezbędnych w trudnym czasie pandemii: rękawiczek, maseczek i płynu do dezynfekcji.

800 tys. złotych od pracowników VW Poznań

- Przez 11 lat trwania programu dzięki zaangażowaniu i dużej wrażliwości naszych pracowników do organizacji pozarządowych z regionu Wielkopolski trafiło już blisko 800 000 złotych. To naprawdę ogromny powód do dumy, a zarazem dowód na to, że siła rodzi się z ludzkiej solidarności. Startując z programem ‘1+1=3’ nie spodziewaliśmy się, że będzie on funkcjonował przez tyle lat. Dzisiaj jest on już naszą tradycją i na stałe wpisał się w kalendarz naszych aktywności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu

– mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań.

Szczodrość pracowników Volkswagen Poznań pozwoliła na finansowanie w latach wcześniejszych z programu „1+1=3” działań m.in. Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, Terenowego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kole, Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Transplantacji Szpiku u Dzieci - wsparcie dla programu „W szpitalu chcę być z mamą”, Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. L. Grajka, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika w Mielżynie, Fundacji Szlachetny Bohater, Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech Nadziei” i Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Chorym TĘCZOWA GROMADA.

W tym roku pracownicy Volkswagen Poznań również będą wspierali wybraną przez siebie fundację. Głosowanie nad tym, którą wybrać właśnie się rozpoczęło.

Zobacz:

Po dwóch latach rozbudowy i 2 miliardach złotych zainwestowanych w nowe hale, maszyny i urządzenia, na ostatniej prostej jest już rozbudowa zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku. Zobacz zdjęcia, jak fabryka prezentuje się od wewnątrz.

Rozbudowa zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku na ostatniej...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski