Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Volkswagen rozpoczyna rekrutację do klas patronackich we Wrześni i w Swarzędzu. Dokumenty można składać do 21 czerwca

AM
Dotychczas, w ramach realizowanego konsekwentnie programu kształcenia zawodowego, klasy patronackie w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni opuściło 576 absolwentów, z których 505 spełniło kryteria i tuż po ukończeniu szkoły zostało zatrudnionych w Volkswagen Poznań.
Dotychczas, w ramach realizowanego konsekwentnie programu kształcenia zawodowego, klasy patronackie w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni opuściło 576 absolwentów, z których 505 spełniło kryteria i tuż po ukończeniu szkoły zostało zatrudnionych w Volkswagen Poznań. Volkswagen Poznań Sp. z o.o
Absolwenci szkół podstawowych od poniedziałku, 17 maja będą mogli aplikować do klas patronackich Volkswagena. Aplikować można do Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. Do wyboru są kierunki kształcenia: mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych, automatyk oraz mechanik precyzyjny.

Uczniowie chcący kształcić się i zdobywać zawód w szkołach współpracujących z Volkswagen Poznań mogą składać wnioski o przyjęcie do jednej z klas patronackich od 17 maja do 21 czerwca 2021 roku.

Volkswagen współpracuje z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni, w których młodzież może pozyskać odpowiednie kwalifikacje w takich zawodach jak:

  • mechatronik
  • elektromechanik pojazdów samochodowych
  • operator maszyn i urządzeń odlewniczych
  • automatyk
  • mechanik precyzyjny

W dniach od 24 czerwca do 14 lipca uczniowie będą mieli czas na doniesienie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i egzaminu ósmoklasisty. Z kolei w dniach od 15 do 21 lipca specjaliści z Volkswagen Poznań spotkają się z potencjalnymi kandydatami do klas patronackich.

Jak wygląda kształcenie w klasach Volkswagena?

Proces edukacyjny rozłożony jest na trzy lata. Na zakończenie uczniowie przechodzą polski egzamin zawodowy wg. procedur Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Możliwe jest także zdawanie dodatkowego egzaminu przed Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową AHK, uprawniającego do wykonywania zawodu w wielu państwach Unii Europejskiej.

Uczniowie mają również szansę podnoszenia swoich kwalifikacji językowych dzięki nauce języka niemieckiego w trybie rozszerzonym oraz uczestniczenia w wymianach zagranicznych.

ZOBACZ TEŻ:

Rozpoczynająca się 17 maja 2021 roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/22 pozwoli absolwentom szkół podstawowych wybrać nowe zawody, które nierzadko są unikatowe nie tylko w województwie wielkopolskim, ale również w skali całego kraju. Prezentujemy najciekawsze nowe zawody, które znalazły się w ofercie poznańskich szkół średnich. Przejdź do galerii ---->

Nowe zawody wprowadzone w poznańskich szkołach średnich w ro...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski