W Alfie na Świętym Marcinie powstanie akademik. Inwestor...

  W Alfie na Świętym Marcinie powstanie akademik. Inwestor chce też zburzyć kamienicę i zrobić parking

  Zdjęcie autora materiału

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Remont kolejnej Alfy przy ul. Święty Marcin najwcześniej w 2019 roku
  1/4
  przejdź do galerii

  Remont kolejnej Alfy przy ul. Święty Marcin najwcześniej w 2019 roku ©Adrian Wykrota

  Przy ul. Święty Marcin powstanie prawdopodobnie wielopoziomowy parking na 160 samochodów z wjazdem od ulicy Kantaka. Stara się o to właściciel jednego z wieżowców Alfa, który chce przerobić go na akademik. Parking miałby powstać w miejscu jednej z opuszczonych kamienic, która musiałaby zostać wyburzona.
  Stara się o to właściciel, który jesienią kupił jeden z wieżowców Alfa. W październiku pisaliśmy, że nowy właściciel wieżowca po Miastoprojekcie (drugi od ul. Gwarnej) waha się pomiędzy przerobieniu go na hotel lub akademik dla zagranicznych studentów.

  – Zdecydowaliśmy się na akademik – mówi teraz Adam Nowak z firmy Fb Sub reprezentujący właściciela.

  Zobacz też: Alfy do czyszczenia i remontu. Koniecznie! [ZDJĘCIA]

  W tej chwili firma negocjuje z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami możliwość dzierżawy budynku i terenu za Alfą. Obecnie w oficynie stoi nieużywana kamienica. Deweloper chciałby wyburzyć pustostan, a w tym miejscu postawić nowy budynek w kształcie litery „u”, który pełniłby funkcje parkingu oraz drugiej części akademika. Gmach byłby widoczny jedynie z podwórza przy ul. Kantaka.

  – Nie chcemy kiczu na tle Alfy. Musi to być budynek wpisujący się w modernistyczny kontekst. Wybraliśmy firmę architektoniczną ADS, która projektuje obecnie remont świętego Marcina – tłumaczy Nowak.

  Zapewnia, że firmie zależy na wysokiej jakości zarówno architektury jak i materiałów. – Standard akademika można będzie porównać do czterogwiazdkowego hotelu – mówi Nowak.  Deweloper musi zdobyć niezbędne uzgodnienia nie tylko z WGN ale także z konserwatorem zabytków. To może potrwać do połowy przyszłego roku. Inwestycja zacznie się najwcześniej wiosną 2019 r. Do tego czasu z Alfy muszą wynieść się też obecni najemcy m.in. działająca tam przychodnia.

  Budynek po siedzibie Miastoprojektu kupił deweloper z Warszawy. Jego remont szacuje na 12 - 14 mln zł. 18 grudnia o godz. 18 w budynku Miastoprojektu odbędzie się spotkanie poświęcone przyszłości Alf w ramach cyklu Centrum Otwarte.  Zobacz też: Magazyn informacyjny "Info z Polski"

  (Źródło: Vivi24)  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To wstyd.

  Człowiek z Fyrtla (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Jeżeli Poznań zgodzi się na wyburzenie kamienicy, będzie to wstyd dla miasta, które w ten sposób zlekceważy własną historię i dorobek.

  Niestety, jak mawiał klasyk - "język mamony, to jedyne...rozwiń całość

  Jeżeli Poznań zgodzi się na wyburzenie kamienicy, będzie to wstyd dla miasta, które w ten sposób zlekceważy własną historię i dorobek.

  Niestety, jak mawiał klasyk - "język mamony, to jedyne esperanto".zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie dla wyburzania starych kamienic!!!

  Pszczółka 13 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Mało szkód zrobiono w tym miejscu po wojnie?? Wyburzcie jeden z tych paskudnych wysokościowców. Tylko psują wygląd ulicy nie wnosząc do niej niczego miłego dla oka. W tamtym miejscu powinno się...rozwiń całość

  Mało szkód zrobiono w tym miejscu po wojnie?? Wyburzcie jeden z tych paskudnych wysokościowców. Tylko psują wygląd ulicy nie wnosząc do niej niczego miłego dla oka. W tamtym miejscu powinno się przywrócić fasady dawnych kamienic, zamiast trwać przy chorej wizji poznańskiego Manhattanu. Kiedyś ta ulica była przepiękna. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo