W derbach szczypiornistów, po emocjonującym meczu, Grunwald Poznań lepszy od Ostrovii. Nielba przegrywa i obsuwa się w tabeli I ligi

Krzysztof Maciejewski, Radosław Patroniak
Tak szczypiorniści Grunwaldu Poznań cieszyli się z wygranej w derbowym spotkaniu z Ostrovią Fot. Archiwum Grunwaldu Poznań
Mimo pandemii koronawirusa trwają rozgrywki w ligach piłki ręcznej. W sobotę w Poznaniu w grupie B I ligi mężczyzn doszło do bardzo interesujących derbów odmłodzonych drużyn, w których Grunwald Poznań, po bardzo dobrej grze w drugiej połowie, pokonał KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:25 (14:15).

Dla podopiecznych trenera Rafała Walczaka był to dopiero trzeci mecz w sezonie i drugie zwycięstwo. Ostrowianie w czwartym spotkaniu w rozgrywkach ponieśli drugą porażkę. Mecz był bardzo zacięty, wyrównany i emocjonujący i szkoda, że musiał być rozgrywany bez publiczności. W pierwszej połowie niemal do ostatniej syreny żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać chociażby dwubramkowej przewagi.

Druga połowa należała do podopiecznych trenera Walczaka , ale ostrowianie walczyli i wynik niemal do końcowej syreny pozostawał sprawą otwartą. Wprawdzie w 50. minucie Grunwald prowadził 25:20, lecz rywale nie zamierzali rezygnować i siedem minut później przegrywali różnicą już tylko dwóch goli (25:27).

Bramki dla Grunwaldu: Nieradko 6, Bajka 5, Piechowiak 4, F.Stachowiak 4, Smoliński 3, Bartłomiejczyk 2, Nowicki 2, Płoski 2, Pawłowski 1; bramki dla KPR Ostrovia: Marciniak 11. Krzywda 5, Bałwas 2, Bestian 2, M. Przybylski 2, J, Przybylski 1, Gajek 1, Wojciechowski 1.

W tabeli grupy B prowadzi Śląsk Wrocław - 9. pkt. przed Siódemką Miedź Legnica - 9. pkt, Stalą Gorzów - 9 .pkt. (cztery spotkania), SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie - 7. pkt. (cztery mecze), Grunwaldem Poznań - 6. pkt. (trzy spotkania) oraz KPR Ostrovią - 6. pkt. (cztery mecze).

W grupie A I ligi mężczyzn interesujące spotkanie odbyło się w Wągrowcu, gdzie Nielba, choć po pierwszej połowie prowadziła trzema bramkami, przegrała z niepokonanym na razie liderem tabeli MKS Grudziądz 22:23 (9:6). Nielba z dorobkiem 5 punktów w czterech meczach zajmuje odległą ósmą lokatę. Czegoś takiego dawno w Wągrowcu nie było.

Po przerwie spowodowanej koronawirusem znowu na parkiet wybiegły zespoły PGNiG Superligi mężczyzn. W 6. kolejce, w swoim czwartym występie w sezonie, drużyna Energi NKS Kalisz odniosła trzecie zwycięstwo i po raz drugi w obecnych rozgrywkach wygrywając na wyjeździe po rzutach karnych (5:3) z SPR Stal Mielec. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 23:23.