W Gnieźnie rozpoczynają się uroczystości 1050. rocznicy...

  W Gnieźnie rozpoczynają się uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski [PROGRAM]

  Karolina Koziolek, Paweł Brzeźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Gnieźnie znajduje się kopia cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W środę została ona przeniesiona spod pomnika św. Wojciecha do Fary
  1/6
  przejdź do galerii

  W Gnieźnie znajduje się kopia cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W środę została ona przeniesiona spod pomnika św. Wojciecha do Fary ©Paweł Brzeźniak

  Uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski rozpoczynają się dzisiaj w Gnieźnie. W piątek i sobotę przeniosą się do Poznania. Do Wielkopolski przyjechali goście całego świata. Zarówno władze kościelne, jak i państwowe.
  Od czwartku Wielkopolska znajduje się w centrum zainteresowania całej Polski. Do Poznania i Gniezna zjadą głowa państwa wraz szefową rządu oraz cały parlament. Będą hierarchowie Kościoła z całego świata. Przyjedzie bp Romuald Kujawski, biskup diecezjalny Porto Nacional z Brazylii, prawosławny metropolita warszawski i całej Polski Sawa, duchowni z USA, Rosji, Ukrainy, Litwy, Węgier, Luksemburga, Irlandii, Niemiec, Danii, Holandii.


  Obchody w Gnieźnie rozpoczynają się w czwartek od Konferencji Episkopatu Polski. Początek o godz. 11 w seminarium duchownym.

  Potem kopia Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej trafi do katedry. Zostanie przeniesiona w uroczystej procesji z fary o godzinie 12. Będzie tam przebywać do wieczornego nabożeństwa.

  SPRAWDŹ TAKŻE: 1050. rocznica chrztu Polski: Gigantyczna scena na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu [ZDJĘCIA]

  Nabożeństwo na Ostrowie Lednickim rozpocznie się o godz. 14.45 i będzie połączone z uroczystą inauguracją dzwonu Mieszko i Dobrawa.

  O godz. 17 rozpocznie się msza św. w katedrze pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina. W nabożeństwie weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda.

  Prezentacja filmu o Mieszku I odbędzie się o godz. 20 w Teatrze Fredry.

  W piątek i sobotę uroczystości przeniosą się do Poznania.

  CZYTAJ TAKŻE: 1050. rocznica chrztu Polski: Od środy Wielkopolska będzie w centrum kraju  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bez Petza sie nieliczy

  zawiedony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Gdzie jest Petz? Dawadz go. Toz to chluba kosciola katolickiego w Polsce, jak mozna do ukrywac

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo