Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Grodzisku NIE PORWANO dziecka! Na Facebooku krąży fałszywa informacja. Fake news o porwaniu

Anna Borowiak
Informacja o porwanym dziecku to fałszywka. Może służyć do wyłudzania informacji.
Informacja o porwanym dziecku to fałszywka. Może służyć do wyłudzania informacji. Facebook/zrzut ekranu
PArtykuł o porwanej dziewczynce z Grodziska Wielkopolskiego pojawił się na jednej z grup na Facebooku. W krótkim czasie post z linkiem do artykułu udostępniło kilkadziesiąt osób. Grodziska policja zaprzecza tym doniesieniom i informuje, że nie prowadzi jakichkolwiek czynności w związku z porwaniem. Jednocześnie policjanci przestrzegają przed udostępnianiem tego typu informacji. Oszuści mogą za pomocą linków zamieszczonych w artykule próbować wyłudzić nasze dane.

To już kolejna taka akcja. Użytkownicy Facebooka - w dobrej wierze, ale bezrefleksyjnie - udostępniają na fałszywą informację o rzekomym porwaniu dziecka.

‼️‼️‼️ Proszę o chwilę uwagi ‼️‼️‼️
Kilka dni temu nieznajomy facet zaciągnął moją 6 letnią siostrzenice do samochodu i uciekł...
Na ten moment razem z policją nie udało się nic ustalić, wczoraj otrzymaliśmy nagranie z monitoringu , proszę udostepnijcie ten post , na nagraniu wszystko widać 🙁 - głosił tytuł udostępnianego artykułu.

od 16 lat

W artykule, który krąży w sieci czytamy, że "Dziewczynkę do samochodu zaciągnął bliżej nieustalony mężczyzna w wieku około 30 lat. Jeśli ktoś rozpoznaje sprawcę proszony jest o kontakt z najbliższym komisariatem policji. (...) Kiedy dziewczynka bawiła się na ślizgawce matka rozmawiała z koleżanką. Niespodziewanie pod płot podszedł podejrzany mężczyzna nawiązując kontakt z dzieckiem. Mężczyzna dał dziewczynce coś do ręki po czym przeprowadził ją przez płot do samochodu. Udało się jednak uchwycić twarz napastnika ,tablice rejestracyjne oraz kierunek w którym się udali."

Uwaga! Ta informacja to fake news i może być próbą oszustwa. Jak mówi rzecznik prasowy KPP w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski, grodziska policja nie prowadzi, wbrew temu co sugeruje treść artykułu, żadnego postępowania w związku z uprowadzeniem dziecka i takie wydarzenie nie miało w ostatnim czasie miejsca.

Nieprawdziwy news to prawdopodobnie hakerska pułapka. Lepiej nie klikać w takie sensacyjne linki. Mogą być spreparowane przez hakerów i doprowadzić do przejęcia przez nich konta na Facebooku. Po co? Między innymi po to, by rozsyłać dalej fake newsy i pozyskiwać dane kolejnych osób. Z naszego konta przejętego w ten sposób oszuści mogą też wysyłać wiadomości z prośbą o wsparcie finansowe, na przykład poprzez wpłatę za pomocą BLIK.

"Rzeźnik z Wildy", "Ręcznikowy dusiciel" z Rataj, "Zimny chirurg" to przydomki psychopatycznych morderców, które wiele lat temu budziły postrach w Poznaniu. Przypominamy sylwetki seryjnych morderców, którzy na terenie Poznania dokonywali okrutnych zbrodni. Zobacz galerię ----->

Te zbrodnie wstrząsnęły Poznaniem. Historie seryjnych morder...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski