W grudniu pojawi się w Poznaniu nowy salon Seata

  W grudniu pojawi się w Poznaniu nowy salon Seata

  Piotr Robakowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak będzie wyglądał nowy salon Seata, którego inwestorem jest poznańska firma Pol-Car
  1/6
  przejdź do galerii

  Tak będzie wyglądał nowy salon Seata, którego inwestorem jest poznańska firma Pol-Car ©Pol-Car

  W kwietniu ruszyła budowa nowego obiektu w którym już w grudniu klienci będą mogli kupować samochody hiszpańskiego producenta. Punkt dealerski należy do poznańskiej firmy Pol-Car.
  Przez wiele lat marka Seat kojarzona była w stolicy Wielkopolski za sprawą firmy Car-Javi. Jej pierwszy salon, a raczej punkt sprzedaży znajdował się na Placu Wolności w pustym miejscu pomiędzy budynkiem Biblioteki Raczyńskich, a bankiem. Firma powstała na początku lat 90-tych i działała jeszcze w nowym wieku. Niestety zmiany własnościowe punktu dealerskiego, a także importera sprawiły, że oba wybudowane w tym czasie salony świecą pustką. Wraz z pojawianiem się nowego importera wchodzącego w skład Volkswagen Group Polska, zaczęły pojawiać się nowe salony. Marka zaczęła się odradzać.
  Na poznańskim rynku działa obecnie dwóch dealerów - firma Krotoski-Cichy, jest też punkt sprzedaży w firmie Pol-Car. Wiadomo już że drugi z wymienionych dealerów do grudnia uruchomi w Poznaniu zupełnie nowy salon. Inwestycję prowadzi firma Pol-Car znana dotychczas ze sprzedaży aut należących do grupy Fiata. Zaczynali od Fiata, potem doszła Alfa Romeo, Lancia, a niedawno także Jeep – to konsekwencja konsolidacji dwóch producentów. - Budowa nowego salonu rozpoczęła się w kwietniu bieżącego roku, a uruchomienie obiektu przewidziane jest na grudzień – informuje nas Robert Pawlak, kierownik działu marketingu w firmie Pol-Car. - Obiekt zapewniać będzie kompleksową obsługę marki Seat. Nowy punkt dealerski posiadać będzie salon, serwis, myjnię, Stację Kontroli Pojazdów, sklep części zamiennych i akcesoriów. Prowadzona będzie także sprzedaż samochodów używanych. Jesteśmy firmą rozwijającą się. Chcemy poszerzać zakres naszej działalności i współpracować z największym koncernem w Europie – dodaje Pawlak.
  Obiekt powstaje na ul. Obornickiej, przy wyjeździe z Poznania w kierunku Piły. Znajduje się tu już kilku innych dealerów, a kilka lat temu ten ciąg komunikacyjny nazywany był Ulicą Samochodową.
  Nowa inwestycja powstaje na działce o powierzchni około 1,1 hektara. Powierzchnia budynku wyniesie 2100 metrów kwadratowych z czego 500 metrów zajmie salon. Większy, bo liczący 800 metrów powierzchni będzie serwis, do którego dołączony będzie magazyn części zamiennych o powierzchni kolejnych 80 metrów kwadratowych.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY