sportowy24
  W niedzielę biegacze ruszają na trasę 19. PKO Poznań...

  W niedzielę biegacze ruszają na trasę 19. PKO Poznań Maraton. W piątek ruszyła cała machina organizacyjna na terenie MTP

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W niedzielę fala biegaczy zaleje cały Poznań.
  1/8
  przejdź do galerii

  W niedzielę fala biegaczy zaleje cały Poznań. ©Fot. Grzegorz Dembiński

  Machina organizacyjna 19. PKO Poznań Maraton pełną parą pracuje już od piątku. Sobota to ostatni dzień przygotowań, a niedziela to dzień startu (godz. 9) i niesamowitych emocji na trasie 42 km i 195 m. Tym razem w stolicy Wielkopolski możemy spodziewać się około 5 tys. zawodników.
  – Przyjadą do nas biegacze z różnych stron świata i Polski. Najliczniejszą grupę będą stanowić oczywiście zawodnicy z Wielkopolski. Na drugim miejscu będą przedstawiciele Dolnego Śląska, a na trzecim Zachodniopomorskiego. Z kolei z zagranicy najwięcej biegaczy przyjedzie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Litwy – tłumaczyła Monika Prendke, rzecznik prasowy 19. PKO Poznań Maraton.

  Już tradycyjnie rozpocznie się on na ulicy Grunwaldzkiej, a zakończy na Placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będą też oczywiście strefy dopingu na mecie i ostatnich kilometrach.

  Przed rokiem organizatorzy mieli problemy z punktualnością (bieg rozpoczął się ze sporym poślizgiem), ale tym razem chcą zadbać o to, by nie było już żadnych niespodzianek.

  – Liczymy, że tym razem nie będzie powodów do wstrzymywania startu. Liczymy nie tylko na dobrą organizację, ale również na świetne wyniki. Obsada zwłaszcza wśród kobiet jest doborowa i całkiem prawdopodobny jest rekord trasy – przyznał Łukasz Miadziołko, dyrektor 19. PKO Poznań Maraton.

  Czytaj także: Organizatorzy zaprezentowali pamiątkowy medal

  Sprzymierzeńcem biegaczy powinna być pogoda, bo prognozy są bardzo optymistyczne i zakładają temperaturę w okolicach 20 stopni Celsjusza.

  19. PKO Poznań Maraton (42 km i 195 m)


  sobota
  godz. 9 biegi dla dzieci i młodzieży nad Maltą
  godz. 10-20 wydawanie pakietów startowych
  godz. 12 pasta party (pawilon nr 3 na MTP)
  godz. 13 prelekcje (MTP, Sala Zielona)
  niedziela
  godz. 9 start biegaczy z ulicy Bukowskiej
  godz. 15.30 loteria maratońska

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Maraton 19 poznan

  Michal wieczorek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jestem wolontarjuszem. Ulicy bukowskiej z fyndacji osub nuepelnosprawnych i mam pytanie czy do medali oznaczen potrzebujecie do pomocy ?

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl