W PGNiG Superlidze bardzo ważna wygrana piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz

MAC, LUMAR
W PGNiG Superlidze bardzo ważna wygrana piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz Andrzej Kurzyński
Drużyna Energii MKS Kalisz w niedzielnym spotkaniu PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn pokonała przed własną widownią w Arenie Kalisz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 25:22 (12:13). Podopieczni trenera Pawła Ruska, którzy w 2018 roku są niepokonani, odnieśli trzecie z rzędu, a ósme w całych rozgrywkach zwycięstwo.

Kaliszanie w niedzielę powiększyli swój dorobek o cztery punkty i z dorobkiem 28 oczek, w tabeli grupy pomarańczowej awansowali na czwarte, a w tabeli zbiorczej na ósme miejsce, znacznie zwiększając swe szanse na wymarzony udział, przynajmniej w barażach o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Droga do tego jeszcze jednak trudna i daleka.

Spotkanie o bardzo istotnym znaczeniu dla obu zespołów, z uwagi na dużą stawkę było bardzo nerwowe. Kaliszanie, choć od początku mieli problemy ze zdobywaniem bramek objęli prowadzenie 7:4, ale tej przewagi nie potrafili utrzymać. Na przerwę drużyny schodziły przy jednobramkowym (13:12:) prowadzeniu drużyny gości. Na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie dla kaliszan. Od wyniku 12:14 gospodarze rzucili kilka bramek z rzędu i przyjezdni, choć w połowie drugiej części spotkania był jeszcze remis 18:18, inicjatywy już nie odzyskali. Kiedy 2,5 minuty przed końcową syreną zrobiło się 25:21 dla miejscowych losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte.

– Bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Zrobimy wszystko, żeby awansować do play-off, choć wiemy, że nie będzie łatwo, a rywale mają przed sobą taki sam cel – powiedział po meczu bramkarz Energi MKS Łukasz Zakreta, jeden z bohaterów spotkania, który dał bardzo dobrą zmianę i w kluczowych momentach popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Lech Poznań: 15 najlepszych transferów w historii Kolejorza [RANKING]