Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W piątek wydanie magazynowe "Głosu Wielkopolskiego"!

RED
Zobacz, co w tym tygodniu przygotowaliśmy do czytania.
  • Poznań 500 tysięcy minus, czyli dlaczego miasto traci mieszkańców?

    Poznań cały czas się wyludnia. Już w drugiej połowie ubiegłego roku liczba zameldowanych mieszkańców spadła poniżej magicznej granicy 500 tysięcy osób. Dlaczego opuszczamy miasto, wybierając powiat? I co będzie dalej?

  • Elektrociepłownia, która rozpala... wyobraźnię. Poznań będzie jak Lizbona?

    Eksperci nie mają wątpliwości, że teren po dawnej Elektrociepłowni Garbary ma ogromny potencjał i może być ciekawie wykorzystany. Wskazują m.in. na przykłady Lizbony i Hamburga, ale też Gdańska czy Łodzi, gdzie w dawnych budynkach przemysłowych powstały centra kulturalne lub muzea.

  • Czy Poznań może żyć bez Pestki? Może. Ale w większych korkach

    Budowano ją prawie 30 lat i dało się żyć. Ale kiedy krótko po jej otwarciu, z powodu strajku MPK, tramwaje na Pestce przestały kursować, Poznań przeżywał kryzys. Teraz trasa szybkiego tramwaju znów jest zamknięta.

  • Podpalone kobiety umierały w morzu cierpienia

    Dwa tygodnie temu w jednym ze szpitali w Poznaniu zmarła ciężko poparzona kobieta. Lekarze nie zdołali jej uratować... W parku w centrum Rogoźna oblał ją łatwopalną cieczą i podpalił konkubent.

  • Nie widzisz? To nie jest bariera. Żongluj, spaceruj po linie

    Są różni, mówią innymi językami. Mimo to dogadują się bez problemów. Uczestników międzynarodowych warsztatów połączyła mowa ciała i sztuka cyrkowa.

  • Czyta pan i czyta pani. Kórnik cały w... wierszach

    Wiszą na drzewach. Można je przeczytać na samochodach, płotach i w autobusach. Na Facebooku poezję najbardziej znanej kórniczanki Wisławy Szymborskiej czytają dumni mieszkańcy miasta i wielbiciele jej talentu ze świata.

  • Bamberski Górczyn ma swój urok

    W żyłach Marii Magdaleny Pocgaj, poznańskiej poetki, plastyczki i fotografki, płynie bamberska krew. Wraz z rodziną mieszka w oryginalnych zabudowaniach bamberskich zbudowanych przez jej pradziadka Ignacego Rauscha dla swojego syna również o imieniu Ignacy.

  • Oto nasi kandydaci! Która LGD zdobędzie uznanie?

    Działają dla dobra lokalnych społeczności. Teraz ich pracę możecie poznać bliżej dzięki plebiscytowi na Najktywniejszą Lokalną Grupę Działania. Oddajcie głos na swoich faworytów!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski